Про це повідомляє Агробізнес Сьогодні.
Так, в Україні працює вертикальна ферма з назвою «Щастя Здоров’я». В невеликому приміщенні підвального типу в місті Києві сіті-фермери вирощують чимало різновидів салатів, експериментують із різними типами освітлення тощо. Розробники з компанії DroneUA запевняють, що роботизована сіті-ферма складається на 95% із вітчизняних складників – і це робить її втричі дешевшою, ніж повний аналог, зібраний із закордонних компонентів.
Перспективи розвитку такого напрямку фермерства досить обнайдійливі, вважають знавці ринку. Адже процес культивування, відомий як міські ферми або вертикальне вирощування, є ідеальним для культивування молодих рослин, вирощування зернових культур і створення здоровіших харчових продуктів без застосування пестицидів. Такий підхід виводить інтенсифікацію сільського господарства на якісно новий рівень. Адже використання світлодіодного освітлення забезпечує вищий урожай на меншій площі.
Популярне міське фермерство і серед великих світових компаній. Устаткування для старту цього виду діяльності пропонують Philips, Tower Garden, Naava, Click & Grow та інші виробники.
Більше про вертикальні ферми читайте за посиланням.