За даними Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, пшениця озима масово проходить фази цвітіння, а на низці площ південно-західних районів Одещини вже відбулося запліднення, що на два тижні раніше середніх багаторічних термінів.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Ячмінь озимий залежно від сортових особливостей та строків сівби знаходиться у фазі наливу зерна, а на окремих полях скоростиглих сортів — на початку молочної стиглості. Загалом стан озимих зернових культур оцінювався як добрий та задовільний, на окремих полях незадовільний.
У польових дослідах інституту залежно від попередників та основного обробітку ґрунту рослини пшениці озимої мають висоту від 68 до 94 см і нараховують відповідно від 3 до 5-ти пагонів.
Ріпак озимий проходить фазу наливу насіння. Залежно від попередника і строку сівби висота рослин становить від 116 до 142 см, кількість листків — від 12 до 18 шт., гілок — від 7 до 15 шт., а діаметр кореневої шийки — від 1,5 до 2,8 см. У більшості господарств області ріпак має гірші морфобіологічні показники та висотою від 78 до 122 см.
Читати по темі: Фоліарні обробки рослин під час стресу: коли допомога перетворюється на шкоду
Ячмінь ярий залежно від строків сівби проходить фази утворення прапорцевого листка та початку колосіння. Стан культури переважав добрий. У дослідах інституту ячмінь ярий, що висівався після сорго та різного основного обробітку ґрунту, сформував 4-6 пагонів висотою 68-75 см та знаходиться на початку колосіння.
У зернобобових (горох, сочевиця) повсюдно тривало формування вегетативної маси, на більшості площ з’явились суцвіття, що на 9-18 діб раніше середніх багаторічних дат. Залежно від попередника, обробітку ґрунту та строків сівби висота рослин дорівнювала 29-56 см. Стан культур був добрий та задовільний.
У проса, висіяного в кінці квітня, упродовж першої декади травня з’явились одиничні та масові сходи, а в кінці другої декади — 2-3-й листок та розпочалось кущення. Стан культури був добрий.
За сівби кукурудзи в третій декаді квітня та на початку другої декади травня на полях у рослин спостерігаються сходи та 1-2 листка.
На площах соняшнику наприкінці березня, з’явилися 4-6 справжніх листків, висота рослин була в межах 13-26 см. На пізніх посівах відмічається проростання насіння та поява сходів. На полях, де сою сіяли на початку травня, з’явились одинокі та масові сходи.
Головні агроновини України та світу
Олена Басанець, SuperAgronom.com