Сучасний елеватор на Чернігівщині одночасно може зберігати до 200 тис. т зерна

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 37
Ви зараз переглядаєте Сучасний елеватор на Чернігівщині одночасно може зберігати до 200 тис. т зерна

Про це повідомив головний інженер підприємства Сергій Кашталян, передає Агробізнес Сьогодні.

За його словами, ТОВ «ЕЛЕВАТОР АГРО» укомплектовано 34 силосами – місткістю від 2 до 20 тис. тонн. Переважна більшість, а саме 30 місткостей, від українського виробника – компанії KMZ Industries: 8 силосів діаметром 22 м, 10 силосів – 16,5 м та 12 силосів – діаметром 14,7 м. На другій черзі елеватора встановлено чотири великих зерносховища по 20 тис. тонн американського виробника.

«KMZ Industries встановили 30 своїх силосів на нашому елеваторі 2014 року. Тобто їх обладнання працює практично 10 років. Увесь цей час фахівці компанії оглядають і проводять сервісну підтримку свого обладнання. І не тільки свого. Кілька років тому монтажний підрозділ KMZ Industries відремонтував дах на одному з іноземних силосів: вони разом із нашим керівництвом розробили технічно-конструктивне рішення й усунули проблему. Це подовжило строк безперебійної експлуатації зерносховища», – повідомив Сергій Кашталян.

Він також зазначив, що клімат Чернігівщини характеризується як вологий. Це збільшує потребу в додатковій доробці зерна – в сушінні. Наприклад, господарства, що працюють у цій області, не можуть собі дозволити просто відправити кукурудзу з поля в порт без доробки. Тому цей чинник відіграв чи не найважливішу роль у виборі обладнання.

«Для тимчасового зберігання зерна з підвищеною вологістю на “ЕЛЕВАТОР АГРО” встановлено хопери загальною місткістю 6 тис. тонн: чотири по 500 тонн на першій черзі та чотири по 1 тис. тонн – на другій. Всі місткості оснащено вентиляторами, що допомагає вирівнювати вологість продукції перед первинним очищенням та сушінням», – розповів головний інженер.

На елеваторному комплексі також встановлено різні типи зерносушарок: баштова, яку застосовують переважно для сушіння кукурудзи, та дві шахтних, на яких просушують пшеницю. Підвищення вартості газу підштовхнуло до переобладнання двох сушарок під альтернативне паливо.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь