Суниця садова може приносити прибуток вже на другий рік після посадки

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте Суниця садова може приносити прибуток вже на другий рік після посадки

У ФГ «Евіта» з Кропивницького вже понад 15 років вирощують яблука, груші, черешню та суницю садову. Площі насаджень невеликі, тому основну ставку керівник господарства Сергій Супрун робить не на кількість, а на якість продукції.

Про це пише Kurkul.com з посиланням на журнал Ягідник.

Уже тривалий на господарстві вирощують сорти суниці садової нідерландської селекції: ранньостиглий Румба та середньостиглі Соната й Ельсанта. 

Вже багато років фермер використовує саджанці фріго зі сплячою плодовою брунькою, які
можуть дати врожай вже в рік посадки.

У сезоні 2025 року Сергій Супрун планує висадити новий пізньостиглий сорт суниці Равеллія та надпізній сорт Каденза.

Раніше садівник вирощував суницю на грядах з плівкою, але через вартість цієї технології та проблеми із захворюваннями кореневої системи, підмерзання, утилізацією плівки й опіки ягід він повернувся до традиційної системи без гряд на соломі.

З продажами ягід проблем господарство немає, адже в області, де воно розташоване, суницю вирощує небагато фермерів. Крім того, останнім часом усе актуальнішою стає проблема наявності робочої сили, тому знайти працівників для збирання врожаю з кожним роком стає усе складніше, а платити стає все дорожче.

«Загалом ціни на ягоду досить високі, тому отримувати прибуток можна вже на другий рік, навіть якщо саджанці завезені з Нідерландів. Але через проблеми з працівниками ми не можемо збільшити плантації суниці садової. Я вважаю, що зараз простіше знайти кошти на розширення плантацій, ніж людей для її утримання та догляду», — переконаний керівник ФГ «Евіта».

Інфобук Агробізнес України у 2023/24 МР

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь