Липневий прогноз аналітиків Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН щодо світового виробництва зернових у 2025 р. було підвищено майже на 14 млн тонн (на 0,5%) порівняно з попереднім місяцем і наразі становить 2,925 млрд тонн. Про це повідомляється на сайті FAO.
«Внаслідок такого підвищення, зумовленого покращенням прогнозів урожаю пшениці, кукурудзи та рису (у порядку значущості), очікується, що обсяг світового виробництва зернових у п. р. на 2,3% перевищить рівень минулого року та досягне історичного максимуму», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, прогноз виробництва пшениці у світі у 2025 р. був підвищений на 0,7% порівняно з оцінкою минулого місяця і на даний час становить 805,3 млн тонн, що на 0,9% вище за показник роком раніше. Такий приріст за підсумками місяця зумовлений в основному останніми офіційними даними з Індії та Пакистану, які вказують на більш високу, ніж очікувалося, врожайність зернових.
Прогноз щодо обсягу виробництва фуражних зернових у світі також був переглянутий у бік незначного підвищення та наразі становить 1,262 млрд тонн, що на 3,5% більше, ніж роком раніше. Таким чином, ця категорія зернових продовжує забезпечувати основний приріст світового виробництва у 2025 році.
Основний обсяг фуражних зернових становить кукурудза, і підвищення прогнозів виробництва в цьому місяці зумовлено більшим, ніж очікувалося раніше, врожаєм цієї сільськогосподарської культури в Бразилії, а також переглядом у бік підвищення прогнозів її виробництва в Індії, де стійкий внутрішній попит на кукурудзу для споживання в кормових та промислових цілях, імовірно, призведе до збільшення посівних площ у 2025 р. порівняно з попередніми прогнозами.
«Прогнозоване збільшення з надлишком компенсує очікуване скорочення виробництва в Україні, де наслідки воєнного конфлікту, що триває, і посушливі погодні умови знижують прогнози врожаю, а також у країнах Європейського союзу – внаслідок незначного скорочення посівних площ. Очікувані в найближчі місяці незвичайно високі температури та посушливі погодні умови в окремих частинах Північної півкулі також можуть негативно вплинути на врожайність, зокрема кукурудзи, посівну якої вже майже завершено», – додали аналітики.
Джерело:
apk-inform.com