Ціни на карбамід після кількох тижнів зростання почали опускатися.
З кінця квітня до середини червня вони виросли на 26% (до 313 $/т) і продовжували повільно підніматися. Але протягом 11-18 липня котирування на FOB Балтика знизилися на 2% (до 323 $/т) на тлі скорочення попиту та значних запасів в окремих країнах, а також слідом за цінами на газ, пише GrainTrade.
За оцінками агенції ММІ, ринок карбаміду залишається стабільним, але в окремих країнах спостерігається скорочення попиту. Так, на останньому тендері в Індії було придбано лише 430 тис. т добрива замість очікуваних ринком 1-1,5 млн т. Наступний тендер має пройти у серпні. В Європі зараз пік низького сезону, а у США на попит тиснуть падіння цін на зерно та погодні умови. Крім того, в основних країнах-імпортерах добрива накопичилися значні запаси.
«Ціни на карбамід не підтримало навіть різке скорочення його експорту Китаєм, який зменшив постачання на 86% порівняно з минулим роком задля стабілізації внутрішніх цін», — додали аналітики.
Донедавна чинником підтримки цін на карбамід було скорочення постачань з Єгипту, де на початку червня склався дефіцит газу. Проте зараз країна вирішила ситуацію, купуючи зріджений природний газ, тому незабаром наростить експорт добрив, що призведе до зниження цін.
Водночас, за даними ММІ, з середини червня ціни на аміачну селітру на FOB Балтика зросли на 7,3%, до 220 $/т. Ціни на селітру вразливі до коливань попиту, зазначають експерти. Наразі ринок очікує індійського тендеру на постачання карбаміду, щоб визначити подальші цінові тенденції.
Ціни на природний газ у США знизилися майже до 4-річного мінімуму на тлі значних запасів. Станом на 19 липня запаси газу в США були на 8,2% вищими, ніж рік тому та на 16,4% перевищували середній 5-річний показник.
В Європі на 8 липня газові сховища були заповнені на 80%, тоді як середній 5-річний показник для цього періоду складає 70%.
Джерело:
Agroportal.ua