Ціни на ріпак вже на піку і трейдерам варто продавати його зараз — думка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 5
Ви зараз переглядаєте Ціни на ріпак вже на піку і трейдерам варто продавати його зараз — думка

Ринок ріпаку в Україні в новому сезоні обіцяє бути цікавим та дуже конкурентним. На то є багато причин, серед яких і зменшення площ посівів під культурою в Європі, і погодний фактор, і логістичний. За даними аналітиків Spike Brokers, по форвардним контрактам вже продано 600-800 тис. тонн олійної з поставками з липня до січня.

Про це йдеться у матеріалі «Безперервний зерновий сезон — з якими ціновими тенденціями Україна входить в 2024/25 МР» на Elevatorist.com.

Як зазначають аналітики, гравці оцінюють об’єм внутрішньої переробки ріпаку на рівні 1 млн тонн або нижче.

Ціни на ріпак також схильні до сезонних коливань, пов’язаних з початком жнив. Тому наразі наші переробники, які не в змозі конкурувати по цінах з експортерами, очікують середини липня для своїх закупівель. Але цього року може так статися, що ціни не дуже зреагують на жнива, бо тут відіграв погодний фактор.

«Ми в Агротурі Переробка проїжджали різними заводами, там кажуть що немає маржі у переробці. Ціна на ріпак вже виросла в Європі, через посуху та недобору вологи. В травні фактично не біло дощів», — пояснює Максим Павлюченко, трейдер компанії «Балк-Транс».

Натомість Дмитро Сух, трейдер компанії «Алмейда», вважає, що ціни на ріпак вже на піку і фермеру вигідніше його продавати зараз.

«Не все залежить від нас, є ще й європейський ринок, який піде збирати трошки пізніше. Європейські заводи-переробники орієнтуються все ж таки більше на власний врожай. В них є усталена практика, коли вони працюють певний період на імпортному ріпаку, наприклад, на українському. Потім вони різко обрізають імпортну сировину, щоб забезпечити приймання і переробку власного ріпаку», — каже Дмитро Сух.

І тоді може статися, що обсяги українських відвантажень різко впадуть на певний період часу. Постає питання, чи буде готовий фермер пережити це, чи вистачить йому фінансових та складських ресурсів дочекатися поновлення експорту. До того ж, за цей час можуть виплисти якісь нові фактори, які чинитимуть тиск на ринок.

«Якби я був фермером, я б зараз продавав. Все одно кожен виробник розуміє свою маржинальність, точку собівартості, і вони зараз далеко за тією точкою. Я не люблю, наприклад, грати в лотерею. Я вважаю, що краще синиця в руках, аніж журавель в небі, а в даному випадку ця синиця вже більша за журавля», — аргументує свою точку зору Дмитро Сух.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Жнива 2024: останні дані в Україні

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь