Ціни на залізну руду на початку липня відновились до понад $100/т

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 29
Ви зараз переглядаєте Ціни на залізну руду на початку липня відновились до понад $100/т

Котирування залізної руди на початку липня 2025 року відзначились відновленням до двомісячних максимумів. Зокрема, за тиждень 30 червня – 4 липня вересневі ф’ючерси ЗРС на Далянській біржі (DCE) зросли на 2,3%, до $102,2/т, тоді як серпневі контракти на Сінгапурській біржі оцінюються в $96,15/т (+1,6%), пише agronews.ua.

Читай нас також у Viber та Telegram.

Зростання цін підтримала комбінація фундаментальних та спекулятивних факторів. Тимчасове зниження обсягів морських поставок, а також активні закупівлі трейдерів на фоні очікувань нових стимулів від Китаю створили позитивний імпульс на ринку. У середині тижня зростанню також сприяли результати шостого засідання Центральної фінансово-економічної комісії КНР, де було анонсовано наміри боротьби з надлишковими сталевими потужностями та неефективною конкуренцією.

Після сигналів Пекіна щодо скорочення застарілих виробництв і підвищення якості продукції трейдери почали закладати очікування стабільнішої структури попиту на сировину. Це також відбилось у спотовій активності.

Однак ситуація залишалась неоднозначною. У першій половині тижня ціни дещо знижувались через новини про обмеження виробництва сталі у провінції Шаньсі та Таншань – ключових регіонах китайської металургії. Хоча офіційного підтвердження масштабів обмежень не було, ринок сприйняв ці сигнали насторожено, що тимчасово тиснуло на настрої.

Ціни на залізну руду на початку липня відновились до понад $100/т1

На спотовому ринку зберігалась активність, хоча наприкінці тижня вона дещо знизилась. Аналітики пов’язують це з поступовим згасанням ефекту політичних новин та очікуванням збільшення портових запасів через завершення квартальних відвантажень.

У короткостроковій перспективі ціни можуть залишатися в межах $95-100/т для стандартної 62% Fe руди за умови збереження високих обсягів виплавки чавуну в Китаї. Однак середньострокові ризики пов’язані з сезонною слабкістю попиту в будівництві та невизначеністю щодо тривалості державної підтримки.

Перегляди: 9

AgroNews

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь