Про це повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає Комерсант Український.
За його словами, якщо 2021 року українські аграрії зібрали 37,4 млн тонн пшениці, то цього року зберемо лише близько 20 млн тонн, що майже вдвічі менше. Причини такого зменшення обсягів урожаю суто погодні. Весняні заморозки цього року вдарили в той момент, коли зерно вже проросло і з’явилися перші листки.
«Коли на тлі вегетації трапляється мороз до -6-8°C – це практично гарантоване знищення частини посівів. А додайте до цього ще перезволоження, дощі, які завадили вчасно вносити добрива або обробляти поля, – і ми отримуємо критичний результат. Це удар по всій аграрній економіці. По-перше, фінансово: фермери вже вклали кошти в посівну, але повернути ці інвестиції з такого врожаю буде майже неможливо. По-друге, пшениця 1, 2 та 3 класів буде майже відсутня. А це означає, що нам доведеться більше імпортувати якісного зерна або ж самого борошна», – наголошує Леонід Козаченко.
Разом з цим фахівець підкреслює, що таких показників не було з 2002 року, коли аграрії зібрали лише 15 млн тонн.
«Але тоді зимою не було снігу, натомість був сильний мороз, це знищило понад 40% озимих культур, а зараз – більш підступна, складна весна, яка б’є не лише по обсягу, а й по якості зерна. Це означає, що навіть те, що ми зберемо, не завжди буде придатним для борошномельної промисловості», – резюмує Л. Козаченко.