Про це повідомляє АПК-Інформ.
Аналітики зазначають, що скорочення експорту відбулося в основному за рахунок зниження відвантажень до країн Євросоюзу на 40% – до 105 тис. тонн. Це найменший місячний показник експорту у даному напрямку з травня минулого року. В той же час експорт соняшникового шроту до Китаю в червні зріс третій місяць поспіль, склавши 214 тис. тонн (+3% до травня), що стало найбільшим місячним обсягом експорту для даного напрямку з січня 2023 року.
Всього з початку поточного сезону (вересень-червень) з України було експортовано 4,2 млн тонн шроту, що на 21% перевищило показник в аналогічний період попереднього сезону та стало другим за величиною обсягом експорту для вказаного періоду за всю історію після 2019/20 МР (4,5 млн тонн).
Основним ринком збуту протягом всього сезону залишаються країни ЄС з часткою 43%. Приріст експорту у даному напрямку за 10 місяців МР складає 32%.
Експерти відзначають, що, починаючи з липня поточного року, в ЄС діє захисне імпортне мито на продукцію російського та білоруського походження, що має збільшити привабливість українського шроту на європейському ринку та може підтримати ціни на нього.