У першій декаді листопада склалися задовільні умови для вегетації озимих

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте У першій декаді листопада склалися задовільні умови для вегетації озимих

Перша декада листопада відзначилася здебільшого задовільними агрометеорологічними умовами для осінньої вегетації озимих культур в Україні.

Про це повідомили фахівці Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ.

«Озимина повільно вегетувала за рахунок денних температур, хоча ефективного тепла впродовж декади виявилось замало для суттєвої зміни фазового розвитку рослин. В окремих районах західних областей було відзначено тимчасове припинення росту озимих культур», — зауважили агорметеорологи.

Також вони додали, що сонячні дні, які чергувалися з прохолодними ночами, сприяли гарному загартуванню та підготовці рослин до перезимівлі.

«За спостереженнями агрометеорологів, озимі культури, посіяні у вересні та на початку жовтня, досягли масової фази кущіння. Посіви першої половини жовтня знаходились у фазах утворення листків та вузлових коренів. На пізніх посівах другої половини жовтня тривало формування сходів. Саме ці посіви можуть бути найбільш вразливими до несприятливих умов перезимівлі в разі їх виникнення», — йдеться у звіті.

Упродовж декади, залежно від строків сівби, озимі зернові культури перебували у фазах розгортання 3-го листка, утворення вузлових коренів та кущіння. На пізніх посівах відмічалося проростання зерна та утворення сходів. Густота посівів сформувалася в межах 245-660 рослин на 1 м2, загальна кількість стебел на 1 м2 становила від 336 до 911, кущистість нормально розвинених рослин сформувалася в межах 1,5-2,5 стебел на одній рослині. Стан рослин переважно добрий та задовільний, місцями — відмінний. В озимого ріпаку тривало утворення листової розетки. Стан рослин добрий. 

За останнім визначенням запасів продуктивної вологи (станом на 10 листопада) на більшості площ Харківської, Дніпропетровської, в окремих районах Херсонської та Одеської областей вологозапаси в 0-20 см шарі ґрунту під озимими культурами були незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи), місцями на Дніпропетровщині орний шар ґрунту був сухий зовсім. На решті території зволоження орного шару ґрунту під озимими культурами було задовільним (11-20 мм) та достатнім (21-34 мм продуктивної вологи). Запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту в Харківській та Дніпропетровській областях (станом на 10 листопада) на перевищували в середньому 23-50 мм за середніх багаторічних значень для цього періоду 100-120 мм.

Меланія Несмачна, SuperAgronom.com

Ми у Telegram

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь