У СТОВ «Десна» середня врожайність картоплі становить 450 ц/га

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 11
Ви зараз переглядаєте У СТОВ «Десна» середня врожайність картоплі становить 450 ц/га

На цьому наголосив засновник та генеральний директор СТОВ «Десна» Микола Пономаренко, передає Агробізнес Сьогодні.

Займатися картоплею аграрій почав у 2009 році. Закупив дорогу спеціалізовану техніку під цю культуру. Щороку вирощує картоплю високих репродукцій для компанії «Солана Україна». Для цього завозить із Німеччини та Голландії найкраще насіння.

Також вже третій рік поспіль закладає демо-поле із сортами української селекції Інституту картоплярства НААН України. В середньому врожайність становить 450 ц/га і не більше. Просто у господарстві не має системи зрошення. Доводиться розраховувати на сприятливі умови, але останніми роками часті засухи.

Давно займаюся картоплею, тому що це другий хліб. Виростити 1 тис. га кукурудзи, сої чи пшениці – це прирівнюється до 100 га картоплі. Вирощування цієї культури дуже трудомістка робота. Вже багато років висаджую на полі переважно сорти німецької селекції. В 2022 році вперше посадив українську картоплю з Інституту картоплярства. Придивляюся до її кількісних і якісних показників. На сьогоднішній день мрію відродити та поставити на належний рівень українське картоплярство. Чи вдасться, то з гарантією сказати не можу, але спробуємо», – повідомив Микола Пономаренко.

Читайте також: Кон’юнктура ринку картоплі

2kartoplya 1Аграрій з багаторічним досвідом вирощування наголосив, що кількісний та якісний врожай картоплі залежить як від сортів, так і від перевіреної на практиці системи захисту, зокрема, препаратами компанії ВАSF. Він зробив висновок: якщо взяти хороше насіння і забезпечити його живленням та захистом як для закордонних сортів, то поле з українською картоплею виглядає не гірше та дасть якісний врожай.

Без системи захисту в сучасних умовах картопля, на жаль, рости не може. Спочатку вологи багато, а потім підвищення температури, що призводить до поширення інфекцій. Картоплю треба захистити. Саме тому використовуємо всі препарати компанії ВАSF, які є в лінійці: Ревіона®, Регент®, Серкадіс®. Менеджери компанії дають рекомендації, як правильно і коли застосовувати дані продукти. Але вже давно вирощуємо картоплю, тому напрацювали і власний досвід їх використання. Завжди тримаємо під рукою потрібний препарат. Як тільки проблема з’являється на полі, то відразу використовуємо захист і таким чином лікувальний період рятує становище», – розповів Микола Дмитрович.

Компанія ВASF має досить широке портфоліо препаратів із захисту картоплі практично від усіх хвороб. Це альтернаріоз, ризоктоніоз, фітофтороз та інші, які можуть завдавати великої шкоди урожаю. Компанія ніколи не стоїть на місці, постійно розвивається та створює нові діючі речовини, виводить на ринок інноваційні препарати. Учасники цьогорічного Дня картоплі на полі у СТОВ «Десна» мали змогу наочно у цьому переконатися.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь