Про це повідомляє EastFruit.
Зазначається, що найбільш суттєве зростання середніх експортних цін відзначено при постачаннях яблука до ОАЕ, де імпортери цього сезону платили на 40-60% більше за українські фрукти.
Також досить суттєво – на 30-40%, зросли експортні ціни на українське яблуко, що постачається в Саудівську Аравію, яка є головним ринком збуту за цією категорією продукції в поточному сезоні.
Аналогічне зростання ціни спостерігається в експорті яблука в Кувейт.
Швеція, один з основних покупців українського яблука в ЄС, платила в середньому на 25% більше, ніж рік тому.
За інформацією Андрія Ярмака, економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), зростання цін на яблуко в Україні зумовлене не лише зниженням урожаю в Україні, але й загальним падінням виробництва яблука в регіоні, що суттєво підтримує ціни на всіх ринках збуту, включаючи країни Близького Сходу.
«Також важливою причиною зростання цін є продовження зростання цін на яблучний концентрат до рекордних рівнів, що тягне за собою ціни на промислове яблуко. Таким чином, пропозиція дешевого яблука низької якості на свіжому ринку знижується, тому що виробникам простіше і вигідніше його продати на заводи з виробництва концентрату, і це також сприяє зростанню цін у сегменті свіжої продукції», – пояснює Андрій Ярмак.
Аналітики відмічають, що цього сезону експорт яблука не є пріоритетом для багатьох українських садівників на тлі досить високих цін на внутрішньому ринку. Навіть у доларах США оптова ціна на яблуко є рекордною за всі останні роки. У гривні ж ціна вища за торішню, яка теж була тоді рекордною, на 56%.
Очевидно, що наразі перспективи зростання ціни на яблуко в Україні не вичерпані, і навесні цінові рекорди можуть бути оновлені, а експорт буде мінімальним за останні роки.