В рамках Стратегічного галузевого співробітництва у сфері сільського господарства, безпеки харчових продуктів та ветеринарії з 7 по 10 липня 2025 року відбувся навчальний візит української делегації до Королівства Данія.
До делегації увійшли представники Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Мінагрополітики та Держпродспоживслужби.
Основна мета візиту – обговорення питань системи офіційного контролю безпечності харчових продуктів, здоров’я рослин та благополуччя тварин. Крім того, напрацювання цілей та очікуваних результатів співпраці в рамках проекту, що фінансуватиметься Королівством Данія та буде реалізовуватися експертами і фахівцями данських державних установ. Майбутня співпраця. В першу чергу, буде направлена на допомогу Україні у наближенні національного законодавства до актів права ЄС.
Учасники делегації зустрілись з представниками Данської адміністрації з питань ветеринарії та харчових продуктів, Данського агентства сільського господарства та рибальства. Також здійснили контрольний візит до зони вуличної їжі в районі Копенгагена для проведення перевірки з дотримання норм безпечності харчових продуктів, органічної молочної ферми Лундбю, для ознайомлення з роботою ферми та оцінювання потужності на відповідність регламенту Ради ЄС 2017/625, а також відвідали професійного данського оператора WPM для інспектування дерев’яного пакувального матеріалу, що відповідає стандарту ISPM 15.
Представники української делегації ознайомили данських колег з системою контролю в Україні за дотриманням стандартів безпечності харчових продуктів, ветеринарії та фітосанітарії. Зокрема, в презентаціях детально висвітлили основні аспекти наближення українського законодавства до норм Регламенту Ради ЄС 2017/625 щодо державного контролю.
У ході зустрічей були обговорені можливості поглибленої співпраці в сферах законодавчого забезпечення функціонування системи контролю у сфері безпечності харчової продукції, здоров’я рослин та благополуччя тварин.
За результатами навчального візиту визначено подальші кроки співпраці з данськими експертами в рамках наступного етапу проєкту. Зокрема, напрацювання дорожньої карти гармонізації української системи офіційного контролю безпечності харчових продуктів, здоров’я рослин та благополуччя тварин з вимогами Європейського Союзу.
Отримані знання та напрацьовані контакти слугуватимуть основою для зміцнення подальшої двосторонньої співпраці й сприятимуть розвитку національної системи контролю у сфері безпечності харчової продукції, здоров’я рослин та благополуччя тварин у відповідності до європейських стандартів.