Кабінет Міністрів України на період дії воєнного стану запровадив режим експортного забезпечення. Він полягає у встановленні особливостей здійснення операцій з експорту окремих видів товарів (аграрної продукції). Відповідну постанову Уряд ухвалив 29 жовтня 2024 року.
«За даними Бюро економічної безпеки та Державної податкової служби за неповні 8 місяців цього року було експортовано понад 5 млн тонн сільськогосподарської продукції вартістю понад 50 млрд. грн. з ознаками ризику неповернення валютної виручки. Тому з метою мінімізації схем порушення законодавства України під час експорту окремих видів товарів, виведення значної частини економіки з тіні та збільшення надходжень до Державного бюджету Уряд запроваджує режим експортного забезпечення на деякі категорії аграрної продукції», — пояснив заступник Міністра економіки — Торговий представник України Тарас Качка.
За його словами, режим експортного забезпечення передбачатиме:
● експорт товарів виключно зареєстрованими платниками податку на додану вартість;
● встановлення мінімальних експортних цін на товари, щодо яких діє режим експортного забезпечення. Різниця між фактурною та митною вартістю товарів не має бути від’ємною;
● електронний обмін інформації між Національним банком, Державною податковою службою та Держмитслужбою для відстеження та контролю дотримання експортерами вимог законодавства;
● особливості складання податкової накладної та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Режим експортного забезпечення стосуватиметься продукції визначеної статтею 19² Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», зокрема:
● меду;
● горіхів;
● пшениці і суміш пшениці та жита (меслин);
● жита;
● ячменю;
● вівса;
● кукурудзи;
● соєвих бобів;
● насіння ріпаку;
● насіння соняшнику;
● олії соєвої;
● олії соняшникової;
● олії ріпакової;
● макухи.
Постанова набере чинності через 30 днів після приведення у відповідність та прийняття усіх необхідних підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України від 09.05.2024 № 3706-IX, а також після забезпечення можливості обробки інформації, визначеної цим Законом в інформаційно-комунікаційних системах центральних органів виконавчої влади.
Довідково
У травні 2024 року Верховною Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного стану. Закон № 3706-IX набрав чинності 1 липня 2024 року. Урядом було схвалено низку нормативно правових актів, необхідних для реалізації зазначеного Закону, а прийняте сьогодні рішення передбачає запровадження режиму експортного забезпечення окремих товарів (аграрної продукції) як остаточне рішення, необхідне для реалізації Закону.
Також читайте:
- Віталій Коваль обговорив з представниками машинобудівних підприємств напрями державної підтримки
- В Мінагрополітики відбулося перше засідання робочої групи з питань меліорації
- Віталій Коваль: В рамках проєкту «Земельний банк» пройшли ще 33 аукціони на суму 34,9 млн грн
- Українські аграрії намолотили 63,7 млн тонн зернових та олійних культур
Джерело: me.gov.ua.Теги: експорт меду, експорт шроту, КМУ.Читайте більше новин з розділів: Україна Усі новиниБудь ласка, Поділіться інформацією зі своїми друзями Поділитися в Facebook Поділитися в Twitter Поділитися в Teelegram Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України та світу на нашій сторінці в Facebook, Twitter Telegram.
Коментарі та відгуки
Показати/сховати бокову панель
Інтернет магазин
Насіння, саджанціПестициди, добрива, агрохімікатиТеплиці та все для нихКапельний поливБіодобриво ЯросОплата і доставка
Останні новини
Підпишись у facebook
ІАС "Аграрії разом"
Калькулятори
QR-код сторінки
Зареєструйтесь на сайті, щоб отримати більше можливостей
Зареєструватися Більше про можливості
agrarii-razom