USDA прогнозує вищі на 11% виробництво та врожайність соняшнику в Україні порівняно з минулим роком — якщо не буде посухи

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 42
Ви зараз переглядаєте USDA прогнозує вищі на 11% виробництво та врожайність соняшнику в Україні порівняно з минулим роком — якщо не буде посухи

Виробництво соняшнику в Україні у 2025/26 маркетинговому році (МР) прогнозується на рівні 14,4 млн тонн, що на 11% більше, ніж торік, і майже відповідає середньому 5-річному показнику. Про це сказано у травневому звіті аналітиків USDA.

Урожайність прогнозується на рівні 2,4 т/га, що на 11% більше, ніж торік, і на 7% вище середнього 5-річного показника.

Зібрана площа прогнозується на рівні 6,0 млн га, що не зміниться порівняно з минулим роком, але на 7% нижче середнього 5-річного показника.

Площі, валовий збір та урожайність соняшнику в Україні за 2011-2025 (прогноз)  роки: дані USDA

«Згідно з оперативними даними про посівні роботи, опублікованими Мінагрополітики України, станом на 1 травня соняшником було засіяно близько 2,4 млн га; це 47% від прогнозованого показника в 5,0 млн га. Посівні роботи триватимуть протягом травня. Висока прибутковість соняшнику мотивує фермерів продовжувати сівбу, незважаючи на більш високі інвестиційні вимоги порівняно з іншими культурами та виклики, пов’язані з конфліктом, що триває. Крім того, Україна зробила значні інвестиції в розширення інфраструктури з переробки олійних культур. Як результат, країна має надлишкові потужності з переробки. Таким чином, прогнозується, що посівні площі під соняшником залишаться на рівні середнього 3-річного повоєнного показника, а не зменшаться. В цілому, врожайність соняшнику зростала протягом останнього десятиліття завдяки збільшенню використання імпортного гібридного насіння та добрив. Також дані свідчать про збільшення імпорту діючих речовин для різних добрив. Таким чином, очікується, що врожайність окупиться в цьому сезоні за умови нормальної погоди», — йдеться у звіті.

Зазначається, що наразі кількість опадів та доступність ґрунтової вологи не є оптимальними, але стандартизований індекс опадів (SPI) вказує на те, що тривала посуха дещо послабилася (дані у звіті подаються станом на початок травня, — ред.). Однак суха погода і запаси ґрунтової вологи нижче середнього рівня все ще переважають на більшій частині території України, що створює проблеми як для озимих, так і для нещодавно посіяних ярих культур.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Інфобук Агробізнес України у 2023/24 МР

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь