В Україні обмежили використання пальмової олії

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 22
Ви зараз переглядаєте В Україні обмежили використання пальмової олії

Верховна Рада України сьогодні, 4 вересня, у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт, який передбачає заборону використання пальмової олії у харчових продуктах, зокрема у дитячому харчуванні (№5148).

Як свідчать дані на сайті парламенту, проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми» підтримали 293 народні обранці.

«Законопроєктом пропонується внести зміни до закону України «Про молоко та молочні продукти» та уточнити, що пальмова олія поряд з іншими жирами та білками немолочного походження заборонена для використання у виробництві традиційних молочних продуктів. Також пропонується встановити заборону на використання гідрогенізованої пальмової олії та гідрогенізованих рослинних жирів, олії (масла) насіння кунжуту та/або олії (масла) насіння льону, глютену, а також інгредієнтів, вироблених із застосуванням пестицидів, у виробництві дитячого харчування», — говориться у пояснювальній записці до документу. 

Крім того, документом пропонується визначити граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах, а також зобов’язати операторів ринку під час постачання харчових продуктів іншим виробникам надавати інформацію про кількість трансжирних кислот у таких продуктах.

Змінами до закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» пропонується заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії, сухих молочних продуктів з додаванням гідрогенізованих рослинних жирів у виробництві продуктів дитячого харчування та традиційних харчових продуктів, кондитерських виробів, зокрема з какао, шоколаду та продуктів із вмістом шоколаду, морозива.

За порушення норм закону передбачається накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі 40 мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців — у розмірі 25 мінімальних заробітних плат. Тобто станом на зараз це 320 тис. грн та 200 тис. грн відповідно.

Джерело:
Agroportal.ua

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь