Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС, передає пресслужба Міндовкілля.
Вона представила матеріали з оновленими даними щодо збитків унаслідок бойових дій.
«Робота за цим напрямком триває 24/7 уже четвертий рік. Сьогодні ми розуміємо, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту. Збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України. 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій», – наголосила Гринчук.
Зазначається, що Євросоюз підтвердив подальшу підтримку документування екологічних злочинів та розслідувань на міжнародному рівні.
Гринчук також наголосила на загрозі після атаки російського ударного дрона, який пошкодив захисну оболонку Арки Нового Безпечного Конфайнменту Чорнобильської АЕС. Міністр підкреслила, що це не лише питання екологічної катастрофи, а й ядерної безпеки всього континенту.
Єврокомісарка з питань довкілля Єссіка Русвелл запевнила, що ЄС продовжить підтримувати ініціативи України щодо документування екозлочинів та покращення моніторингу довкілля.
Колеги-міністри висловили беззаперечну підтримку та готовність взаємодіяти за актуальними екологічними напрямками. З Україною Литва, Латвія, Німеччина, Чехія, Польща, Румунія, Швеція, Фінляндія, Німеччина Бельгія, Данія, Хорватія, Естонія, Італія, Іспанія, Австрія тощо. Ці країни уже надали Україні величезну матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, готові продовжувати діючі проєкти та розвивати нові.
Гринчук додала, що Україна бореться не лише за свій суверенітет, а й за стабільність та екологічну безпеку всього континенту. Європейський Союз залишається ключовим партнером у протидії російській агресії та відновленні довкілля України.