Осіння вегетація озимих культур у першій декаді листопада проходила за задовільних умов. Озимина повільно вегетувала за рахунок денних температур, хоча ефективного тепла упродовж декади виявилось замало для суттєвої зміни фазового розвитку рослин. У західних областях було відмічено тимчасове припинення росту озимих культур.
Про це повідомляє Укргідрометцентр.
У першій декаді листопада у західній частині країни спостерігалася дещо холодніша звичайного погода, лише у перші дні декади у цьому регіоні було дуже тепло як для початку листопада. Надалі, з переміщенням холодного атмосферного фронту, відбулася зміна погоди — температурний фон суттєво знизився, майже по всій території країни відмічалися сильні пориви вітру.
Читати по темі: Сівба озимої пшениці у пізні строки: варто чи ні?
У більшості днів середні добові температури повітря були близькими до норми або дещо нижчими від неї. У найбільш холодні дні показники середньої добової температури повітря були нижчими за норму на 4-5°С, в окремих районах західних областей — на 6-8°С.
Унаслідок антициклонального характеру погоди упродовж декади було сухо, лише в окремих районах північно-східних та Одеської областей відмічалися незначні опади.
За оперативними даними 3-5 листопада, у південних областях — 8-10 листопада, відбувся перехід середньої добової температури повітря через +5 °С у бік зниження, почався період «передзим’я». Такі строки закінчення осені виявилися близькими до середніх багаторічних строків.
Нагадаємо, перехід добової температури повітря через +10 °С у бік зниження відбувся пізніше звичного.
Головні агроновини України та світу
Олена Басанець, SuperAgronom.com