Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з Тимчасовим повіреним у справах Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Джоном Гінкелем.
У зустрічі також взяли участь заступниця Міністра Оксана Осьмачко, директор місії USAID в Україні Джулі Конен та аташе Посольства США в Україні з аграрних питань Меган Френсіс.
Віталій Коваль подякував американським партнерам за залученість до забезпечення продовольчої безпеки. Зокрема, участь в гуманітарній ініціативі Президента України Володимира Зеленського «Grain From Ukraine», в рамках якої українське зерно отримують країни африканського континенту. Та підтримку «Шляхів солідарності», через які експортується українська продукція. А також за проєкти Агентства США з міжнародного розвитку, які направлені на підтримку аграрної галузі України – USAID АГРО, USAID Harvest та USAID «ГОВЕРЛА».
Сторони обговорили питання двосторонньої співпраці в сфері сільського господарства, забезпечення світової продовольчої безпеки та підтримки українських аграріїв.
За словами Віталія Коваля, в України і США є багато спільних точок співпраці, зокрема, в агросекторі. У першу чергу, що стосується забезпечення глобальної продовольчої безпеки.
Міністр наголосив, що необхідно розвіяти міфи і дезінформацію, яку розповсюджує ворог щодо українського агросектору. Спільно з США, ЄС та міжнародними партнерами боротися проти дезінформації та оперувати даними, а не емоціями.
«Важливо посилювати протидію дезінформації про українську продукцію, яка йде на експорт. Наприклад, про те, що наша продукція завалює ринок Європи, що вона неякісна, що ми демпінгуємо ціни і так далі. Про спільну боротьбу проти такої дезінформації ми домовились із європейськими міністрами сільського господарства під час нещодавніх робочих поїздок в Європу. Допомогти у цьому закликаю і американських колег», – зазначив Віталій Коваль.
Міністр також розповів про пріоритети Мінагрополітики. Це, зокрема, європейська інтеграція. Біля 60% питань в процесі євроінтеграції належать до аграрної сфери. Він підкреслив – агросектор – ключовий драйвер економіки. Тому треба адаптувати наше законодавство і аграрну продукцію до стандартів ЄС. Щоб зайняти своє місце в цій сфері у складі європейської сімʼї. ЄС повинен сприймати Україну як потужного партнера в забезпеченні продовольчої безпеки.