Виявлений в Антарктиді гриб може стати основою для створення нових біопестицидів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 13
Ви зараз переглядаєте Виявлений в Антарктиді гриб може стати основою для створення нових біопестицидів

Бразильські та американські вчені виявили гриб (Penicillium palitans), який виробляє біологічно активні речовини, що потенційно можуть бути використані для розробки природних біопестицидів. Відкриття було зроблено в глибоководних морських відкладеннях Південного океану в Антарктиді, пише AgroPages.

Дослідники визначили протигрибкові та фітотоксичні речовини, які можуть стати стійкою альтернативою синтетичним агрохімікатам.

Гриб Penicillium palitans був зібраний на глибині понад 400 метрів, результати лабораторних аналізів показали наявність у ньому двох основних речовин: пенієнон (penienon) і палітантин (palitantin). Пенієнон продемонстрував сильну протигрибкову та фітотоксичну активність, повністю пригнічуючи проростання насіння бенграсу навіть при низьких концентраціях. Сполука також була ефективною проти Colletotrichum fragariae, патогенного грибка, який викликає антракноз на різних культурах. Палітантин, з іншого боку, продемонстрував помірну фітотоксичну дію.

За словами дослідниці Дебори Баррето, в Антарктиді є в основному недосліджене мікробне різноманіття з організмами, пристосованими до екстремальних умов (екстремофіли), таких як температура замерзання та висока солоність. Ці характеристики роблять континент перспективним місцем для пошуку нових сполук для біотехнологічного застосування.

Дослідження представляє альтернативи синтетичним пестицидам, надмірне використання яких призвело до підвищення стійкості шкідників і негативного впливу на навколишнє середовище. За словами Луїса Рози, професорки кафедри мікробіології UFMG та координатора досліджень, екстремофільні гриби, такі як P. palitans, можуть стати цінним джерелом нових молекул для стійких сільськогосподарських препаратів.

Дослідниця Sonia Queiroz зазначає, що відкриття нових біоактивних молекул природного походження, окрім зменшення залежності від синтетичних агрохімікатів, може сприяти концепції One Health. Однак перетворення цих речовин у комерційні продукти все ще вимагає додаткових випробувань для оцінки безпеки, стабільності та ефективності в реальних польових умовах.

«Зі зростанням попиту на стійкі рішення пошук екстремофільних організмів може прокласти шлях до нових досягнень у біотехнологіях, застосовуваних до глобального сільського господарства. Результати цього дослідження відкривають нові перспективи для пошуку інших антарктичних грибів для потенційного використання в сільському господарстві та ідентифікації інших біоактивних речовин. Вчені також підкреслюють важливість збереження цих екосистем для розвитку біотехнологій», — йдеться у повідомленні.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Світлини та відео про життя і роботу агрономів в Instagram SuperAgronom_

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь