Вирощування моркви без наявності комбайну складне через дефіцит робочої сили

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 17
Ви зараз переглядаєте Вирощування моркви без наявності комбайну складне через дефіцит робочої сили

Брак робочої сили, особливо під час війни, стримує розширення площ під морквою фермерського господарства «Агропоступ» на Рівненщині. Господарство зараз перед вибором: чи купувати комбайн і розширювати площі під цією культурою, чи залишати все як є, сіючи 3-5 га моркви на рік.

Про це йдеться у колонці на AgroTimes, яку написав Вадим Савюк, керівник ФГ «Агропоступ».

«Ми вирощуємо моркву більше 15 років, зібрали великий досвід з неї, отримуємо з неї урожай 100 т/га, проте зараз стоїмо перед вибором – чи продовжувати це робити далі», — зазначив фермер. 

Господарство зазвичай сіє від 3 до 5 га цієї культури. Для отримання гарантованих сходів, слід організувати хоча б локальний мінімальний полив. «Агропоступ» вирощує гібрид Каданс. 

«І все ж морква — надзвичайно трудомістка культура, і завжди виникає дефіцит робочої сили під час її збирання, тим більше у нинішніх умовах війни — мобілізації та міграції. Можна вирощувати 100 т/га моркви, але чи зможемо ми дати раду цьому урожаю?», — каже аграрій.

Фермер пояснив, що треба робити потужний технологічний стрибок і переходити на механізоване збирання. Але тут необхідне суттєве збільшення валу — адже купувати комбайн на 3 га недоцільно.

«Тому сьогодні ми стоїмо перед вибором, чи працювати з морквою далі, адже дуже шкода нашого багаторічного досвіду з її вирощування», — зазначив автор.

АгроЕкспедиція 2024

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь