Вирощування цукрових буряків може мати гарний потенціал на Одещині

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 111
Ви зараз переглядаєте Вирощування цукрових буряків може мати гарний потенціал на Одещині

З початку маркетингового року (вересень 2024 р.) Україна експортувала 494 тис. тонн цукру. Про це у Фейсбук повідомляє ГО «Аграрії Одещини».

За словами фахівців, це сигнал для аграріїв: український цукор має попит на зовнішніх ринках. Лідером серед імпортерів стала Туреччина — країна, що географічно та логістично зручна для співпраці, особливо для південних регіонів, таких як Одещина.

На останній нараді в Мінагрополітики за участю Міністра Віталія Коваля та першого заступника Тараса Висоцького було чітко озвучено: експорт цукру — стратегічний напрям аграрної політики. Його розширення є не лише джерелом валютної виручки, а й інструментом стабілізації внутрішнього ринку.

Читати по темі: Повернення цукрових буряків: згадуємо про правильний захист, найгірші хвороби та етапи формування врожаю

Україна сьогодні вже не просто сировинна держава, а активний гравець на ринку продукції з доданою вартістю. Цукор — один із таких продуктів.

Щодо потенціалу Одещини в контексті цукрової експансії,  то регіон має декілька конкурентних переваг:

  • Близькість до портів і сухопутних кордонів з Молдовою та Румунією;
  • Вигідне кліматичне розташування, яке дозволяє вирощувати цукрові буряки, зокрема на зрошуваних землях;
  • Наявність аграріїв з досвідом у технічних культурах, які можуть швидко переорієнтуватися на буряковий напрям за наявності стабільного попиту.

Втім, на поточний момент в області відсутнє повномасштабне виробництво цукру. Це — виклик, але й можливість, кажуть у громадській організації.

І радять аграріям, по-перше, замислитися над диверсифікацією культур. У світлі стабільного попиту на цукор з-за кордону, варто розглянути вирощування цукрового буряка на зрошуваних землях. Особливо це актуально для господарств із сучасними системами поливу, як-от крапельне зрошення.

А по-друге, шукати можливості кооперації та переробка, тобто фермерам варто об’єднуватися в кооперативи та шукати партнерства з інвесторами для створення мобільних переробних ліній або відновлення існуючих цукроварень на території області.

«У наступному маркетинговому році очікується збереження високого попиту на український цукор у Середземномор’ї, Азії та Близькому Сході. За наявності державної підтримки та зростання виробничих потужностей Україна може експортувати понад 700 тис. тонн цукру щорічно. Для Одещини це шанс стати не лише логістичним хабом, а й активним учасником цукрового виробництва нового покоління — з біоенергетичним потенціалом і стійкою переробною інфраструктурою», — зазначають експерти.

 

Інфобук Агробізнес України у 2023/24 МР

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь