Злакова муха загрожує врожаю озимих у південно-східних областях, на часі інсектицидні обробки — експерт

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 11
Ви зараз переглядаєте Злакова муха загрожує врожаю озимих у південно-східних областях, на часі інсектицидні обробки — експерт

У південно-східних областях спостерігається значне поширення злакової мухи на посівах озимих зернових, що стало одним із наслідків спекотної погоди влітку, яка тривала й у вересні.

Про це в коментарі SuperAgronom.com сказав Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group.

«Злакові мухи — серйозна небезпека для врожаю. Їхні личинки проникають всередину стебел, що призводить до пожовтіння центрального листка, зменшення кількості вторинних коренів і зниження зимостійкості рослин. В осінній період ці шкідники можуть знищити понад 60% сходів, що ставить під загрозу майбутній урожай», — зазначив експерт.

За його словами, симптоми пошкодження злаковою мухою проявляються у пожовтінні та в’яненні центрального листка у фазі 3-4 листків. У разі сильного ураження рослини можуть загинути. ЕПШ злакової мухи досягається, коли чисельність шкідників від 30-50 спійманих особин на 100 помахів сачка у період сходів — кущіння культури, або 10% пошкоджених рослин у період масового льоту шкідника.

Читати також: Через посуху на сході України аграрії масово відмовляються сіяти озимий ріпак

Серед превентивних заходів експерт називає:

  • дотримання правил сівозміни;
  • вчасну сівбу, що відповідає кліматичній зоні;
  • лущення стерні та рання зяблева оранка;
  • боротьбу з пирієм і бур’янами;
  • протруювання насіння інсектицидами та вибір стійких сортів.

«Для боротьби безпосередньо зі злаковою мухою радимо використовувати системні інсектициди від DEFENDA, оскільки шкідник може з’являтися протягом тривалого часу через нестабільні погодні умови. Зокрема: Октант Турбо (тіаметоксам, 141 г/л + лямбда-цигалотрин, 106 г/л) у нормі 200-250 г/га; Престо (клотіанідин, 200 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л) — 300-400 г/га; Бомбардир Дуо (імідаклоприд, 300 г/л + лямбда-цигалотрин, 100 г/л) — 200-250 г/га», — наголошує Сергій Корнюшенко.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Довідник шкідників

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь