Значною перешкодою для впровадження безпілотних машин в агро є невизначеність щодо правил безпеки — дослідження

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 32
Ви зараз переглядаєте Значною перешкодою для впровадження безпілотних машин в агро є невизначеність щодо правил безпеки  — дослідження

Автономні машини потенційно можуть змінити правила гри в рослинництві, але для їх успішного виведення на ринок потрібно пройти довгий шлях, пише iFarming з посиланням на дослідження RaboResearch.

Зазначається, що хоча деякі роботи мають таку ж функціональність, як і звичайні трактори, автори дослідження вважають, що традиційний трактор не буде замінений роботизованими новинками найближчим часом. Наразі світова індустрія аграрного машинобудування зосереджується на інноваціях в окремих етапах циклу вирощування сільськогосподарських культур і поступово розвиває автономні можливості в польових операціях.

«Наразі світовий агротехнологічний ландшафт є фрагментованим, з великою кількістю стартапів та різноманітних автономних машин, пристосованих до конкретних польових завдань. Багато невеликих компаній з обмеженими ресурсами працюють над розробкою нових машин. Водночас укрупнення компаній, поглинання та партнерства вселяють надію, що на цій основі будуть створені більш інтегровані рішення, які можна буде ефективно впроваджувати у фермерських господарствах», — йдеться у повідомленні.

Дослідники зазначають, що значною перешкодою для впровадження роботів є невизначеність щодо правил безпеки. Це стосується як самої автономної машини, так і захисту даних, які передаються під час її роботи.

Ще один виклик — інвестиції в купівлю. Щоб зробити автономний трактор прибутковим, має бути очевидно, що пристрій краще оре, краще сіє, краще обробляє рослини або збирає врожай краще, ніж звичайна техніка. Якщо немає явних переваг перед звичайними системами, фермери не швидко перейдуть на нові машини.

Сільськогосподарська техніка

Плюс у тому, що роботи та самокеровані трактори, які працюють без прямого контролю з боку водія, можуть підвищити продуктивність та полегшити працю фермерів. Особливо це стосується ринків, де не вистачає спеціалізованих і досвідчених трактористів. В принципі, автономна машина може працювати, поки її бак або акумулятор не розрядяться.

У цілому, використання автономних машин може бути прибутковим двома способами: за рахунок зниження експлуатаційних витрат і збільшення врожайності.

Очікується, що в найближчі роки з’являться більш уніфіковані стандарти, що також може стимулювати розробку нових машин. Відповідно до дослідження, в Європейському Союзі не буде нормативної бази для промислових стандартів раніше 2027 року.

Утім наголошується, що великі компанії вже активно працюють на ринку безпілотних тракторів, зокрема John Deere, Case IH, New Holland, Kubota, Yanmar, Claas і Monarch Tractor.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь