Ключові моменти за минулий тиждень:
— Лідер продажів – білокачанна капуста
— Пропозиція овочів борщового набору зростає, і вони дешевшають
— З’явилися перші пропозиції цибулі нового врожаю з Узбекистану
— Фермери України нарощують продажі огірка та редиски
— В Україні продовжує дешевшати томат і почали знижуватись ціни на огірок
– В Узбекистані подорожчала груша
— У технологічній групі домінують продажі саджанців
Про ці та інші тенденції на плодоовочевих ринках регіону у тижневому огляді торгових майданчиків EastFruit.
Кількість оголошень, розміщених на торговому майданчику EastFruit Trade Platform, порівняно з попереднім періодом, збільшилася на 10%. Це сталося насамперед за рахунок різкого зростання товарної пропозиції з Узбекистану. Також більше, ніж тижнем раніше, оголошень розмістили учасники з України, Єгипту та Ірану. Знову з’явилися пропозиції з Албанії та Нідерландів. Усього за тиждень плодоовочеву продукцію на майданчику продавали та купували представники 10 країн. А п’ятірка лідерів за кількістю розміщених пропозицій за тиждень має такий вигляд: Україна, Узбекистан, Єгипет, Іран та Польща.
Найчастіше минулого тижня учасники торгової групи продавали білокачанну капусту, причому її пропозиція збільшилася. Основними продавцями залишаються Узбекистан, Україна та Македонія. Також надходили пропозиції з Ірану, Нідерландів та Албанії. До речі, експорт капусти із Албанії зріс на 71%. Також збільшилася кількість продавців столового буряка, моркви та цибулі. З’явилися перші пропозиції цибулі нового врожаю із південних регіонів Узбекистану. Продовжують нарощувати продаж редиски та огірка фермери України. З товарів, які не потрапили в топ, слід відмітити активний продаж пекінської капусти, солодкого перцю та часнику.
Продажі у фруктовому сегменті продовжують залишатися на низькому рівні. Як і на тиждень раніше, переважно учасники пропонували яблуко, при цьому кількість оголошень з його продажу збільшилася. З’явилися перші пропозиції суниці садової із теплиць Узбекистану. Також надходили оголошення про продаж суниці з Греції. А тим часом Азербайджан дозволив імпортувати свіжі фрукти з Ізраїлю.
Почала збільшуватись кількість оголошень про купівлю плодоовочевої продукції. Минулого тижня користувачі торговельного майданчика найчастіше купували огірок, редиску та ранню капусту. Також користувалися попитом картопля, цибуля та буряк.
А в цей час рік тому плодоовочеву продукцію на торговому майданчику продавали учасники з 14 країн. Лідером продажів була цибуля, активну реалізацію якої вели учасники з 5 країн. З’явилися перші пропозиції буряків нового врожаю з Єгипту. У фруктовому сегменті все ще домінували продажі яблука, проте все частіше з’являлися оголошення про продаж суниці садової з Єгипту та Греції. Також продажі ягоди анонсували учасники з Азербайджану. Таджикистан почав приймати заявки на постачання раннього абрикосу, а в Єгипті стартували продажі дині.
Ціни на овочі в Україні знижувалися. На тлі низького попиту продовжує дешевшати картопля. Незважаючи на обмежену пропозицію на ринку, знову почала дешевшати морква, дешевше, ніж попереднього тижня продавалися столові буряки. Другий тиждень поспіль стрімко знижуються ціни на томат. Після тритижневого зростання почав дешевшати тепличний огірок. Зростаюча пропозиція редиски змусила продавців знизити ціни. Поступово дешевшає зелень.
У фруктовому сегменті після зростання попереднього тижня, ціни на яблуко повернулися на попередній рівень. При цьому, за іншими позиціями цінових коливань не спостерігалося.
В Узбекистані подорожчала груша та знизилися ціни на апельсин. Перші партії цибулі нового врожаю фермери відвантажували з полів за середньою ціною 5 000 сум ($0,39), що у 10 разів дорожче, ніж рік тому. При цьому ціни на торішню цибулю залишаються стабільними з кінця лютого.