2020 року Україна втретє поспіль оновила історичний рекорд аграрного експорту, — ННЦ

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте 2020 року Україна втретє поспіль оновила історичний рекорд аграрного експорту, — ННЦ

2020 року продукція АПК склала 45% у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі, поінформував заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ННЦ.

За його словами, характерною рисою минулого року для вітчизняного аграрного сектору економіки стала низка рекордів за обсягами поставок сільгосппродукції на зарубіжні ринки.

Знову за підсумками календарного 2020 року зафіксовано найбільші в історії України обсяги експорту соняшникової олії — 6,9 млн т та м’яса птиці — 431 тис. т. Серед товарів, що не належать до найбільш вагомих у переліку закордонних поставок, було досягнуто максимальні кількісні значення в експорті меду (81 тис. т), заморожених плодів і ягід (55 тис. т), макаронних виробів (30 тис. т) та консервованих томатів (66 тис. т), зазначив експерт.

Згідно з даними Державної митної служби України, за підсумками 2020 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму 22391 млн дол. США, побивши рекордний показник 2019 року у 22350 млн дол. США. Таким чином, наша країна третій рік поспіль оновила історичний рекорд аграрного експорту, констатував Микола Пугачов.

За оцінками науковців ННЦ, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК 2020 року стало збільшення обсягів поставок до Азії, яке торік досягло свого найбільшого значення за період незалежності України. При цьому вартість поставок до трьох інших регіонів — Європейського Союзу, Африки та СНД — синхронно знизилась.

Китай, який 2019 року вперше виборов лідерство у топ-10 найбільших імпортерів української агропродукції, потіснивши на третє місце Індію, яка до того три роки поспіль утримувала перше місце у рейтингу, минулого року значно посилив свої позиції основного споживача харчів із України. Якщо 2019 року вартісні обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції до Піднебесної склали 1955 млн дол. США, то минулого року вони майже подвоїлися (+82%) і склали 3554 млн дол. США. При цьому частка Китаю у вітчизняному експорті агропродовольства становила торік 15,9%.

Основними споживачами вітчизняної сільгосппродукції також стали:

  • Індія (1498 млн дол. США); 
  • Нідерланди (1422 млн дол. США);
  • Єгипет (1367 млн дол. США); 
  • Туреччина (1069 млн дол. США); 
  • Іспанія (985 млн дол. США); 
  • Польща (850 млн дол. США); 
  • Італія (584 млн дол. США); 
  • Німеччина (581 млн дол. США).

Вперше до топ-10 найбільших імпортерів потрапила Індонезія, яка потіснила Білорусь на 11-е місце і закупила української агропродукції на 566 млн дол. США.

Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові та олійні культури, різні олії, залишки і відходи, а також м’ясо та субпродукти, на які припадає більш ніж 85 % його вартісних обсягів, підсумував Микола Пугачов.

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь