Українські аграрії працюють в умовах нерівної конкуренції з європейськими фермерами – під обстрілами, постійною загрозою знищення врожаю, складів, без електрики. Але при цьому забезпечують продовольчу безпеку України та інших країн, які цього потребують. Тому Україна – партнер для Європи, а не загроза. На цьому у своєму виступі під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства (AGRIFISH) 18 листопада в Брюсселі наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, повідомила пресслужба Мінагрополітики.
«Україна – сильний партнер для підсилення аграрної галузі Європи. Цього року, завдяки їхній допомозі, нам вдалося зменшити навантаження на кордони країн-сусідів. Ми повернулися до історично логістичних шляхів – здебільшого вся агропродукція, а це 88%, відправляється через українські порти. Продовольство – це про мир, безпеку та розвиток. Україна – це про дружбу і підсилення ЄС», – сказав він.
Міністр також підкреслив, що Україна готова бути передбачуваною та чесною у своїх підходах до ведення аграрної політики. Тому важливе продовження преференцій на торгівлю агропродукцією і після червня 2025 року, на період до закінчення війни та перехідного періоду після неї.
«Україна – великий ринок збуту для європейських товарів, які використовуються в агровиробництві. Наприклад, імпортна складова у всьому українському агросекторі становить 61%, або $10 млрд. Це насіння, засоби захисту рослин, техніка, добрива. Окрім того, імпорт в Україну готової європейської продукції склав $6,95 млрд. Отже, Україна – це великий ринок для ЄС», – зазначив В. Коваль.