На Вінниччині зібрано близько 2 тис. га кукурудзи

На полях Вінниччини триває проведення комплексу осінніх польових робіт. Станом на 26 вересня зернові та зернобобові культури, включаючи кукурудзу на зерно, зібрано на площі 436 тис. га, повідомила пресслужба департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА.

За операційними даними департаменту, наразі розпочато збирання кукурудзи на зерно, яку вже зібрано на площі близько 2 тис. га. Середня врожайність становить 70,6 ц/га. Крім того, триває збирання соняшнику та сої.

«Соняшник зібрано на 43% площ при середній урожайності 33,1 ц/га, що на 6,2 ц/га більше, ніж торік. Сою зібрано на 53% площ. Середня врожайність – 23,7 ц/га. Крім того, станом на вказану дату в області запрацювали всі п’ять цукрових заводів. Наразі цукрових буряків накопано близько 600 тис. тонн при врожайності 423,5 ц/га, що перевищує минулорічний показник на 21,6 ц/га», – уточнюється в повідомленні.

Також сільськогосподарські підприємства виконують комплекс робіт із підготовки площ і сівби озимих зернових культур під урожай 2026 р.

«Настали оптимальні строки сівби пшениці озимої у північній зоні області. Завдяки рясним дощам, що випали 15 та 17 вересня, стан зволоженості ґрунту у посівному й орному шарах за високих для цього періоду температур дозволяє отримати дружні сходи вже на 7-8-й день після сівби. Озимі зернові вже посіяно на площі 80 тис. га, що становить 25% від прогнозованих площ. Слід зазначити, що технічне забезпечення агропромислових підприємств області дозволяє виконати прогнозовані обсяги осінньо-польових робіт в оптимальні агротехнологічні терміни», – резюмують у департаменті.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь