Аграрний комітет підтримав у другому читанні спрощення ввезення і застосування пестицидів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Аграрний комітет підтримав у другому читанні спрощення ввезення і застосування пестицидів

Аграрний комітет підтримав у другому читанні спрощення ввезення і застосування пестицидів 3 февраля, 2021

В Україні можуть прийняти законопроєкт, який пропустить на вітчизняний ринок інноваційні експериментальні ЗЗР. Про це написав народний депутат України Олег Тарасов на своїй сторінці у Facebook.

«Аграрний комітет рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроект №2289, яким пропонується вилучити норму, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні дослідних партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються», — зауважив він.

Це означає, що Україна отримає доступ до інноваційних експериментальних препаратів, які могли бути незареєстрованими в країні виробництва у зв’язку із перебуванням в процесі випробувань або через відсутність у країні виробництва препарату шкідників, хвороб та сільськогосподарських культур, які є в країні призначення такого препарату. Через неможливість проведення предметних польових досліджень реєстрація у країні виробництва часто і не здійснювалась.

«Хочу наголосити, що норми законопроекту ніяким чином не нівелюють питання контролю за безпекою та недопущенням шкоди від використання пестицидів та агрохімікатів. Мова йде виключно про дерегуляцію задля наповнення українського ринку новітніми зразками продукції», — пише пан Тарасов.

За його словами, даний законопроект очікував на голосування ще з минулого скликання.

agro-yug

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь