Американські вчені навчились використовувати шпинат для бездротової передачі даних

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 5
Ви зараз переглядаєте Американські вчені навчились використовувати шпинат для бездротової передачі даних

Це може звучати як щось з футуристичного науково-фантастичного фільму, але вченим вдалося створити рослини шпинату, здатні відправляти електронні листи.

Завдяки нанотехнологіям інженери Массачусетського технологічного інституту, США, перетворили шпинат на датчики, здатні виявляти вибухонебезпечні матеріали. Найцікавіше, що ці рослини можуть бездротово передавати зібрану інформацію вченим.

Коли коріння шпинату виявляють присутність нітроароматичних речовин (тринітротолуол, динітротолуол, пікринова кислота і т.д.) у підземних водах — сполуки, які часто зустрічаються у вибухових речовинах, таких як наземні міни, вуглецеві нанотрубки всередині листя рослини видають сигнал. Потім цей сигнал зчитується за допомогою інфрачервоної камери, надсилаючи вченим повідомлення.

Цей експеримент є частиною більш широкої галузі досліджень, яка включає розробку електронних компонентів та систем на заводах. Технологія відома як «нанобіоніка рослин» і фактично є процесом надання рослинам нових здібностей.

«Рослини — дуже хороші аналітичні хіміки, — пояснює професор Майкл Страно, який керував дослідженням. — Вони мають розгалужену кореневу мережу в грунті, постійно беруть проби підземних вод і мають можливість самостійно транспортувати цю воду в листя. Це нова демонстрація того, як ми подолали комунікативний бар’єр рослина-людина».

За його словами, рослини дуже чутливі, вони знають, коли будуть дощі, а коли посуха, вони здатні відчути навіть незначні зміни властивостей ґрунтового та водного потенціалу.

«Якщо ми зачепимо ці шляхи сигналізації хімічних речовин, буде доступна велика кількість інформації», — підкреслив науковець.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь