Аргентина протягом наступних двох років поступово знижуватиме експортні мита на найбільші товари сільськогосподарського експорту країни – сою та кукурудзу. Про це заявив міністр економіки Аргентини Луїс Капуто, повідомляє Reuters.
Як уточнив міністр, мито на експорт сої, яке наразі становить 24%, протягом 2027 р. щомісячно буде зменшуватися на 0,25 процентного пункту, а у 2028 р. – на 0,5 процентного пункту. Таким чином, до кінця 2027 р. вказаний податок має зменшитися до 21%, а до кінця 2028 р. – до 15%.
«Експортні мита на соєву олію та шрот будуть знижені пропорційно», – додав він.
Щодо кукурудзи, експортне мито на яку становить 8,5%, податок буде знижуватися щоквартально на 0,25 процентного пункту до 2027 р. та на 0,5 процентного пункту кожні три місяці 2028 р. Таким чином, вони досягнуть 7,5% наприкінці наступного року та 5,5% до кінця 2028 року.
Нагадаємо, що минулого тижня президент Аргентини Х. Мілей також оголосив про зниження експортних мит на пшеницю.
Джерело:
apk-inform.com
