Через незнання процедур продажу на експорт, фермери втрачають 15-25 млрд грн щорічно – думка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте Через незнання процедур продажу на експорт, фермери втрачають 15-25 млрд грн щорічно – думка

Через незнання процедур продажу на експорт, фермери втрачають 15-25 млрд грн щорічно – думка 8 февраля, 2021

Близько 15-25 млрд грн щорічних втрат мають вітчизняні фермери через торгівлю з посередниками. Таку думку висловив Михайло Апостол, радник міністра МВС, доктор історичних наук на своїй сторінці у Facebook.

«Практично кожен день звернення до мене про допомогу. В основному від фермерів із південних і східних областей нашої держави. Почав розбиратися про причини і чи реально їм допомогти. Ціна питання, в середньому, 2-3 мільйона гривень пропало у кожного із тих хто звернувся, сума зібралася на декілька десятків мільйонів гривень», – повідомив Апостол.

Головні причини він бачить в наступному:

  • продаж продукції за готівку без жодних підтверджуючих документів різноманітним шахраям-посередникам для трейдерів;
  • різке підвищення ціни на продукцію;
  • заяви в правоохоронні органи фермери писати не бажають, адже прийдеться також нести відповідальність за несплату податкових платежів, можливо і кримінальну.

Вихід із даної ситуації єдиний – добровільне об’єднання в кооперативи та перетворення на власне зернотрейдерів. Для цього необхідно навчитися продавати на експорт, вміти працювати з контрактами, CAD, L/C, брокерськими та експедиторськими компаніями; розібратися, що таке «експортна акредитація», «експортний продаж на базисах FCA, CPT, FOB,CIF, CFR», плюси від валютної виручки, як працює система повернення ПДВ.

«Тільки це дасть змогу фермеру мінімум 10 % отримувати додатково до продажної ціни. Тоді як зараз цей відсоток забирає посередник, і ці кошти залишаються на нерезидентських компаніях і не доходять в Україну», – впевнений Апостол.

В Україні 85 % фермерів торгують за допомогою посередників через незнання вищезазначених процедур і втрачають 15-25 млрд гривень щорічно.

«Навчити фермерів працювати за правилами та стандартами повинно Міністерство АПК. Натомість, на круглих столах у Міністерстві бачимо посередників, а не фермерів. Як наслідок, втрачений прямий контакт між продавцем-виробником і покупцем», – резюмував він.

agro-yug

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь