Чому для ефективної аналітики земділянок потрібно використовувати Кадастр UA

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6
Ви зараз переглядаєте Чому для ефективної аналітики земділянок потрібно використовувати Кадастр UA

З розвитком новітніх технологій та стрімкою діджиталізацією земельного банку ведення кадастрового обліку переходить у режим онлайн. У своїй роботі аграрії використовують різні земельні портали, вдаються до допомоги веб-сервісів і мобільних додатків, збирають дані з офіційних електронних джерел тощо. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.

Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення відкриває великий ринок активів, які можуть бути цікавими як для представників агросектору, так і для інвесторів. Для здійснення своєї діяльності вони використовують відкриті дані, які значною мірою допомагають керувати земельним банком.

Водночас подібна інформація корисна не тільки для ведення кадастрового обліку — вона потрібна для перевірки контрагентів під час проведення різних операцій, у роботі журналістів, нотаріусів, юристів, агентств нерухомості та інших фахівців. Однак дані доводиться отримувати з розрізнених програм і збирати їх докупи, що не завжди можна зробити швидко.

На допомогу приходить мобільний додаток «Кадастр UA». Його функціонал відкриває доступ до даних із Публічної кадастрової карти України, завдяки яким можна визначити місце розташування та межі земельних ділянок на мапі. Виконати пошук можна за кадастровим номером або назвою населеного пункту, усі вдалі результати перегляду зберігаються в історії на мобільному пристрої.

У розділі меню для роботи з площею є можливість прокладати шлях до земельної ділянки і включати навігацію для її швидкого знаходження «в натурі», а також самостійно вимірювати фактичну площу паїв і формувати їхню базу, створюючи земельний банк у форматі KML. Можна записувати треки через обхід або об’їзд кадастрових ділянок із мобільним додатком, а також просто окреслювати контури паїв на мапі вручну, що дає змогу порівнювати межі полів агропідприємства з орендованими ділянками і проводити якісний аналіз землекористування.

Для отримання GPS-координат можна наблизити мапу й натиснути на потрібну точку — з’явиться повідомлення з даними про обране місцезнаходження, а під час натискання на будь-яку кадастрову ділянку відкривається інформація з Державного земельного кадастру про тип власності, цільове призначення і площу паю. У разі проходження додаткової авторизації на сайті ДЗК України через електронний підпис стають доступними відомості про право власності та речові права.

Ефективна аналітика земельних ділянок

Однак для якісної роботи даних із ДЗК може бути недостатньо. У цьому випадку землекористувачі звертаються до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у якому міститься інформація не тільки про земельну ділянку, орендарів та орендодавців, але і про терміни закінчення укладених договорів оренди, а також їхні типи.

У нас є хороші новини: Soft.Farm здобув офіційну акредитацію як сервіс, користувачі якого тепер можуть отримувати інформацію з ДРРП прямо в мобільному додатку!

Проводити авторизацію за допомогою електронного цифрового підпису не потрібно, як і додавати номери платіжних карток в акаунт — оплата відбувається через сервіс Google Play в один клік. Витяг із Реєстру можна переглянути на екрані або завантажити в мобільний пристрій у форматі PDF.

Ефективна аналітика земельних ділянок

Але й це ще не всі оновлення «Кадастр UA», які ми встигли підготувати. Тепер у додатку з’явився шар «Продаж землі», який дає можливість учасникам ринку землі в режимі 24/7 за допомогою карти Brok.land знаходити й отримувати повну інформацію про ділянку, що продається. Зазначення ​​кадастрового номера дає його точну локалізацію, а перехід за посиланням відкриває оголошення, фотографії та контакти продавця.

Завдяки цьому шару, який синхронізував на мапі всі актуальні дані про аукціони, земельний ринок України міститься на одній карті, можна побачити площу та конфігурацію ділянки, її цільове призначення, форму власності, наявність спірних територій, виявлені власниками помилки кадастру, ціну продаваного об’єкта тощо.

Ефективна аналітика земельних ділянок

Для швидкого пошуку додавайте потрібні ділянки до переліку «обраних», вони будуть доступні для перегляду навіть у режимі офлайн.

“Ми реалізували функцію пересилання кадастрових номерів та інформації про них за допомогою месенджерів, а щоби бути в курсі останніх змін, які стосуються діяльності кадастрової служби, додали можливість читати новини Держгеокадастра прямо з мобільного додатку”,- повідомляєть представнки компанії.

Дані з «Кадастр UA» в будь-який момент можна синхронізувати з веб-ресурсом Soft.Farm і використовувати в подальшій роботі.

Нагадаємо, в Україні створено унікальний мобільний додаток для аграріїв. Додаток Кадастр UA увійшов до тридцятки картографічних додатків для iOS. Творці – IT-компанія QuartSoft із Краматорська, кістяк якої – фахівці зі сходу України.

AgroNews

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь