Ціни на горох у портах України відновили історичний максимум

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте Ціни на горох у портах України відновили історичний максимум

Цінова ситуація в секторі гороху в глибоководних портах України (майданчик СРТ-порт) з першої декади січня почала розвиватися в підвищувальному тренді, причому ще більш активно, ніж раніше.

endshio.jpg yaros.jpg kapelnuy-poliv1.jpg galop-bt-okean.jpg harvard-okean.jpg

«Незважаючи на загальну волатильність на експортному напрямку, ціни на горох зазнають переважно підвищувальних коректувань через складнощі із формуванням необхідних обсягів зернобобової внаслідок стримування продажів аграріями та поступового зменшення запасів усередині країни, а також 15% скорочення обсягів її виробництва в Україні поточного сезону. Поряд із цим, зростанню цін сприяють збереження високої конкуренції з боку переробних підприємств, багато з яких також суттєво підвищили ціни на дану культуру, і аналогічна цінова динаміка в сегменті суміжних культур (особливо сої та ряду нішевих культур)», – прокоментувала ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Під впливом вищевказаних факторів ціни попиту на горох зросли в середньому на 500-1000 грн/т і станом на 27 січня в основному озвучуються в межах 9500-10500 грн/т СРТ-порт, лише в ряді випадків складаючи 9300-9400 грн/т СРТ-порт.

Експерт зазначила, що, таким чином, ціни попиту трейдерів на горох перевищили історичний максимум (9400-10100 грн/т СРТ-порт), який фіксувався в кінці квітня – на початку травня 2016 р.

«За такими високими цінами горох торгувався практично весь січень, але зараз все може змінитися через стриманий попит імпортерів. З іншого боку, темпи експорту зернобобової з України помітно поступаються торішнім, перш за все, через індійський фактор, а з липня до грудня реалізовано близько 60% експортного потенціалу. В цілому, це означає, що ще рано ставити крапку на даній культурі», – підсумувала експерт.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь