Ціни на кукурудзу обвалилися майже на 5% |

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6

Ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго у п’ятницю обвалилися майже на 5%, оскільки трейдери фіксували прибутки після стрімкого зростання цін протягом останнього місяця.

Слідом за ними суттєво знизилися ціни на кукурудзу і в Україні. Очікується, що сьогодні трейдери в порту пропонуватимуть за кукурудзу не більше 240-245 $/т або 8200-8250 грн/т.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу знизилися нижче психологічного рівня 5 $/бушель до 4,95 $/бушель або 194,5 $/т на даних про завершення сівби кукурудзи та покращенні стану посівів після дощів в Аргентині, а також на прогнозах значного збільшення площ сівби кукурудзи у США. 

Ринок не підтримали дані про незначне збільшення виробництва етанолу за тиждень та гарний обсяг тижневих експортних продажів, які склали 1,44 млн т, що відповідає рівню попереднього тижня. Проте фактичний експорт скоротився за тиждень на 40% до 886,6 тис т.

За даними асоціації ЕІА, виробництво етанолу збільшилося на 4 тис барелів/добу до 945 тис  барелів/добу, що на 10% поступається докарантинному рівню.

Нова адміністрація Президента США розпочала активну боротьбу з covid-19 та повернула обмеження на в’їзд з Європи, Бразилії та ПАР, щоб не допустити проникнення нових штамів короновірусу. Внутрішні переміщення громадян по США також можуть дещо обмежити, що знизить найближчим часом споживання пального.

За даними біржі BAGE, в Аргентині кукурудзою засіяно 93,4% запланованих площ, що на 1,3% поступається торішнім темпам. Стадію запилення пройшли 61% посівів, хоча торік на цю дату таких було 71%. Кількість посівів у доброму або відмінному стані за тиждень виросла з 19% до 28%, а опади наступного тижня ще більше покращать стан посівів.

В Україні сьогодні закупівельні ціни на кукурудзу продовжать падати, що збільшить обсяги продажів. Минулого тижня трейдери придбали необхідні для експорту у лютому партії, тому тепер можуть опускати ціни до рівнів, за якими зможуть продавати кукурудзу на світовому ринку у березні та квітні, коли на ринки буде тиснути посилення конкуренції з боку Аргентини та можливе збільшення пропозицій з США внаслідок розширення площ сівби.

Агенція IHS Markit/Informa збільшила у порівнянні з грудневим звітом прогноз площ сівби кукурудзи в США у 2021 р. з 91,1 до 94,2 млн акрів, що на 3,4 млн акрів перевищить рівень 2020 р.

В Україні площі сівби кукурудзи імовірно також збільшаться внаслідок скорочення площ під ріпаком та пшеницею через осінню посуху.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь