Ціни на молоко-сировину – у штилі

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7

Після сезонного зростання ціни на молоко-сировину, стрімкість якого виявилася досить неочікуваною в кінці 2020 року, наразі на ринку панує штиль.

Про це повідомив головний аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Рік завершився із встановленням середньозваженої ціни трьох ґатунків на рівні 11,64 грн/кг. На початку нового року ринок традиційно перебуває у затишші.

«Будь-яких змін ще не відбулося, хоча під кінець січня мова вже йде про початок сезонного зниження, – зазначив експерт. – Яким воно буде цього року, залежатиме від ступеня дефіциту сировини на переробних підприємствах, який гостро відчувається впродовж останніх двох років. Нинішній рік не стане виключенням, а тому це буде основним чинником підтримки цін упродовж сезонного зниження поряд із високою вартістю компонентів раціонів».

Крім того, до тиск на ціни чинитиме попит на молочну продукцію та імпорт молочної продукції, який, припускає експерт, швидше за все, і надалі поступово нарощуватиметься, хоча й меншими темпами.

За словами Володимира Андрійця, ймовірно, початок сезонного зниження цін буде помітним у другій половині лютого на тлі збільшення пропозиції сирого молока.

Як повідомлялося, середньозважена ціна на молоко цього року може сягнути 12,87 грн/кг.

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь