Ціни на пшеницю на фізичних ринках падають під тиском скорочення експорту

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте Ціни на пшеницю на фізичних ринках падають під тиском скорочення експорту

Напередодні виходу лютневого балансу USDA по пшениці біржові котирування продовжують опускатися, оскільки аналітики не прогнозують суттєвих змін балансу, а ціни на пшеницю на фізичних ринках падають під тиском скорочення експорту та збільшення пропозицій російської пшениці. 

endshio.jpg yaros.jpg galop-bt-okean.jpg kapelnuy-poliv1.jpg harvard-okean.jpg

Американська пшениця завершила п’ятничні торги зростанням на 1%, частково компенсувавши попереднє падіння, проте за місяць вона подешевшала на 2,5-3,5%, тоді як європейська пшениця, попри незначне зниження ціни, залишається на 3% дорожчою, ніж місяць тому.

Покупці зменшують закупівлі в очікуванні зниження цін на тлі збільшення пропозицій російської пшениці та зростання конкурентоспроможності європейського зерна завдяки низькому курсу євро відносно долара. Ціни пропозицій європейської пшениці знаходяться на рівні 280-285 $/т FOB, російської – 285-287 $/т FOB.

Росія за тиждень експортувала 800 тис т пшениці, а загалом у 2020/21 МР – 29,7 млн т, що на 26% перевищує торішні темпи. Новина про те, що квота на експорт зерна з Росії в період 15 лютого – 30 червня обсягом 17,5 млн т вже розподілена між 234 експортерами, негативно вплинула на ринок. Пропозиція пшениці з Росії зменшиться, оскільки частина експортерів не отримає достатніх обсягів квот, хоча квоти розподілялися за історичним принципом з огляду на показники 2020 року, та обговорювалися з учасниками ринку.

Україна за тиждень експортувала лише 105 тис т пшениці, а загалом у сезоні 13,1 млн т, що на 22% поступається відповідному показнику минулого року.

Канада за тиждень зменшила експорт м’якої пшениці на 59%, проте загалом у сезоні експортувала 10 млн т пшениці, що на 28% перевищує аналогічний показник попереднього сезону. За даними Статистичного бюро, запаси пшениці на 31 грудня впали на 3,8% до 24,8 млн т, що на 3% перевищує середній 5-річний показник, та дозволяє й надалі нарощувати обсяги експорту.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь