Ціни на пшеницю падають під тиском скорочення експорту

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте Ціни на пшеницю падають під тиском скорочення експорту

Напередодні виходу лютневого балансу USDA по пшениці біржові котирування продовжують опускатися, оскільки аналітики не прогнозують суттєвих змін балансу, а ціни на пшеницю на фізичних ринках падають під тиском скорочення експорту та збільшення пропозицій російської пшениці.

Американська пшениця завершила п’ятничні торги зростанням на 1%, частково компенсувавши попереднє падіння, проте за місяць вона подешевшала на 2,5-3,5%, тоді як європейська пшениця, попри незначне зниження ціни, залишається на 3% дорожчою, ніж місяць тому.

Березневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго за тиждень впали на 15 $/т до 270 $/т.

Покупці зменшують закупівлі в очікуванні зниження цін на тлі збільшення пропозицій російської пшениці та зростання конкурентоспроможності європейського зерна завдяки низькому курсу євро відносно долара. Ціни пропозицій європейської пшениці знаходяться на рівні 280-285 $/т FOB, російської – 285-287 $/т FOB.

Росія за тиждень експортувала 800 тис т пшениці, а загалом у 2020/21 МР – 29,7 млн т, що на 26% перевищує торішні темпи. Новина про те, що квота на експорт зерна з Росії в період 15 лютого – 30 червня обсягом 17,5 млн т вже розподілена між 234 експортерами, негативно вплинула на ринок. Пропозиція пшениці з Росії зменшиться, оскільки частина експортерів не отримає достатніх обсягів квот, хоча квоти розподілялися за історичним принципом з огляду на показники 2020 року, та обговорювалися з учасниками ринку.

Україна за тиждень експортувала лише 105 тис т пшениці, а загалом у сезоні 13,1 млн т, що на 22% поступається відповідному показнику минулого року.

Канада за тиждень зменшила експорт м’якої пшениці на 59%, проте загалом у сезоні експортувала 10 млн т пшениці, що на 28% перевищує аналогічний показник попереднього сезону. За даними Статистичного бюро, запаси пшениці на 31 грудня впали на 3,8% до 24,8 млн т, що на 3% перевищує середній 5-річний показник, та дозволяє й надалі нарощувати обсяги експорту.

ІЦ УАК за матеріалами agroreview

agroconf

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь