Дефіцит опадів знижує запаси продуктивної вологи і негативно впливає на цьогорічний урожай озимої пшениці

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 75
Ви зараз переглядаєте Дефіцит опадів знижує запаси продуктивної вологи і негативно впливає на цьогорічний урожай озимої пшениці

Відсутність опадів протягом тривалого часу призводить до дефіциту запасів продуктивної вологи ґрунту, особливо у верхньому та орному горизонтах, що в цей період має вирішальний вплив на формування майбутнього врожаю озимої пшениці.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН з посиланням на вчених Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Суха та спекотна погода, нестача вологи у ґрунті у фазу колосіння пшениці озимої порушують формування генеративних органів, у колосі утворюється більша кількість недорозвинутих і стерильних квіток.

Достатніми параметрами для колосових у період вихід у трубку — цвітіння є запаси продуктивної вологи 20-30 мм у орному шарі ґрунту (0-20 см). Підвищує толерантність рослин до стрес-факторів, що виникають внаслідок дії несприятливих погодних умов, використання рістстимуляторів, водорозчинних комплексних добрив, збалансованих макро- та мікроелементами на хелатній основі.

А обстеження посівів озимих зернових культур науковцями ДУ Інститут зернових культур НААН показало, що на початок третьої декади травня пшениця озима на більшості посівних площ Дніпропетровської області перебувала  у кінці фази цвітіння — на початку фази формування зернівки.

У рослин ранньостиглих сортів та на ранніх строках сівби відмічається завершення фази формування зернівки. Випередження проходження фенологічних фаз росту і розвитку рослин озимих зернових культур, що спостерігалося у кінці квітня, зберігається і становить 1,5-2 тижні.

За даними Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН, на переважній частині території Харківської області на ранніх посівах рослини пшениці озимої перебувають у фазі колосіння, на пізніх — у фазах прапорцевий листок–початок колосіння, жита озимого — у фазі колосіння та тритикале озимого — на початку фази колосіння. Посіви знаходяться у доброму та задовільному стані. За попередніми спостереженнями рослини сформували нижчу висоту в умовах поточного року, порівняно з середньобагаторічним значенням вказаного показника.

Нагадаємо, друга декада травня була однією з найсухіших за останні 30 років.

Головні агроновини України та світу

Головні агроновини України та світу

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь