До кінця лютого Мінагрополітики презентує Національний геопортал відкритих даних

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте До кінця лютого Мінагрополітики презентує Національний геопортал відкритих даних

Українці зможуть побачити, скільки в країні землі, водних та лісових ресурсів, хто є власником землі і скільки платить податків.

У березні буде рівно тридцять років, як держава розпочала земельну реформу. Очевидно, що вже треба цей процес фіналізувати. Окрім передачі земель в об’єднані територіальні громади, запуску повноцінного обігу земель сільськогосподарського призначення, максимальної дерегуляції, саме головне у цьому процесі – відкриття даних для суспільства. Про це під час ефіру на каналі «Україна 24» заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Всі мають право знати і можливість бачити, скільки в країні землі, водних та лісових ресурсів, хто володіє землею і скільки платить податків тощо», – зазначив він.

За словами міністра, прийнятий у 2020 році законопроект №2370 про національну інфраструктуру геопросторових даних відкрив українцям доступ до кадастрів. На базі нового закону був створений масштабний Національний геопортал відкритих даних, куди увійшли відомості про зазначені ресурси.

Прозорість системи землекористування сприятиме також подоланню земельного рейдерства та викоріненню корупційних практик, сформованих десятиріччями, вважає очільник аграрного відомства.

«До кінця лютого ми презентуємо Національний геопортал відкритих даних», – пообіцяв Роман Лещенко.

ІЦ УАК за матеріалами sud.ua

agroconf

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь