Експорт української агропродукції оновив декілька рекордів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Експорт української агропродукції оновив декілька рекордів

2020 року продукція АПК склала 45 % у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі.

Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов.

За його словами, характерною рисою минулого року для вітчизняного аграрного сектору економіки стала низка рекордів за обсягами поставок сільгосппродукції на зарубіжні ринки.

Знову за підсумками календарного 2020 року зафіксовано найбільші в історії України обсяги експорту соняшникової олії – 6,9 млн т та м’яса птиці – 431 тис. т. Серед товарів, що не належать до найбільш вагомих у переліку закордонних поставок, було досягнуто максимальні кількісні значення в експорті меду (81 тис. т), заморожених плодів і ягід (55 тис. т), макаронних виробів (30 тис. т) та консервованих томатів (66 тис. т), зазначив експерт.

Згідно з даними Державної митної служби України, за підсумками 2020 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму 22391 млн дол. США, побивши рекордний показник 2019 року у 22350 млн дол. США. Таким чином, наша країна третій рік поспіль оновила історичний рекорд аграрного експорту, констатував Микола Пугачов.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК 2020 року стало збільшення обсягів поставок до Азії, яке торік досягло свого найбільшого значення за період незалежності України. При цьому вартість поставок до трьох інших регіонів – Європейського Союзу, Африки та СНД – синхронно знизилась.

У 2020 році Азія продовжила посилювати свої позиції основного імпортера вітчизняної агропродукції, в черговий рік поспіль закупивши рекордну кількість українських сільгосппродуктів. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн цього регіону торік збільшилися до 10,9 млрд дол. США. Це на 16 % перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у 9,4 млрд дол. США 2019 року, і більш ніж на третину (36,3%) – встановлений у 2018 році рекорд у 8 млрд дол. США. Минулого року частка азійських країн вперше склала майже половину – 48,7 % – від загального української агроекспорту, поінформував Микола Пугачов.

Обсяги експорту аграрної продукції українського виробництва до країн – членів ЄС зменшилися майже на 11 % проти рекордного показника 2019 року у 7,5 млрд дол. США і склали 2020 року 6,7 млрд дол. США. При цьому частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства склала торік 29,9 %.

Обсяги поставок до країн Африки 2020 року зменшилися проти 2019 року на понад 12 % і становили 2,9 млрд дол. США, забезпечивши цьому регіону частку у 12,9 % від українського експорту сільгосппродукції.

Поставки вітчизняного агропродовольства до країн СНД зменшилися порівняно з 2019 роком на 13,3 % – до 1,3 млрд дол. США, забезпечивши регіону частку у 5,8 % в українському експорті агропродовольства.

В цілому ці чотири регіони закуповують понад 97 % аграрної продукції українського виробництва, зауважив Микола Пугачов.

Нагадаємо, експорт українських зернових та зернобобових досяг майже 30 млн тонн.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь