Фахівці розповіли, навіщо досліджувати придбані добрива |

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9

Науковці сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» UKRAVIT наголошують на необхідності проведення лабораторного дослідження добрив, щоб визначити точний вміст заявлених виробником речовин.

Більша частина зими вже пройшла, а отже, незабаром весняна посівна. Наразі активно відбувається закупівля добрив, насіння та пестицидів, тому фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують аграріям вже зараз розпочати перевірку придбаних агрохімікатів.

А надто особливу увагу звернути на добрива — адже нестачу елементів або їх заміну візуально визначити неможливо, тут допоможуть лише лабораторні дослідження. Крім того, багато виробників добрив хитрують і вказують вміст окремих елементів у валовій формі, з яких тільки певна частина є в доступній формі.

«В 2020 році фахівцями «Інституту здоров’я рослин» було проведено майже 4 000 досліджень добрив — досліджувалися мінеральні добрива, мікродобрива, добрива на органічній основі та меліоранти, — розповідає науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. — І приблизно 4,5 % проб не відповідали заявленим якісним показникам. В основному, це була нестача тих чи інших заявлених елементів живлення. На жаль, ця сумна статистика вказує на підвищення проблеми фальсифікату та недоброякісної продукції у сфері сільського господарства».

Тож щоб у новому році вберегтися від неякісних продуктів, пан Сергій рекомендує вже зараз перевірити придбані добрива в лабораторних умовах. Сьогодні в «Інституті здоров’я рослин» можна дослідити мінеральні, органо-мінеральні, органічні добрива та добрива з мікроелементами на цілий спектр показників. Основні показники, на які варто перевірити придбані добрива – вміст діючої речовини, волога, густина, лужність, рН тощо.

Для досліджень в Інституті застосовуються якісні та кількісні аналітичні, фізико-хімічні методи та атомно-емісійного спектральний аналіз. По результатах аграрій отримує протокол досліджень, в якому зазначається вміст діючої речовини в добриві. Тож замовивши це дослідження, аграрій матиме 100% розуміння, скільки та саме яких добрив він внесе на свої поля.

Крім того, якщо досліджувати комплекс «ґрунт — добриво», науковці Інституту наддадуть рекомендації по нормах застосування добрив, видах добрив та строках внесення, що допоможе значно заощадити кошти та примножити урожай.

P.S. На нашому сайті ви можете переглянути Перелік пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.  А також Ви можете переглянути пропозиції пестицидів, агрохімікатів, добрив, або розмістити свою пропозицію.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь