Фермер застеріг від помилок на плантації лохини

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Фермер застеріг від помилок на плантації лохини

У 2016 році Олег Кошовий, власник ягідної ферми «Кошик Лохини», що в Черкаській області, висадив лохину в умовах екстремальної посухи, з порушенням технології. Серед іншого, були неправильно сформовані гряди, у них було замало компосту.

Про це він розповів у колонці на AgroTimes.

«Провальним для мене був 2016 рік, коли посадка рослин здійснювалася в умовах екстремальної посухи, до того ж вона була проведена технологічно невірно, – зауважив фермер. –  Від початку я купував рослини у відомому українському розсаднику у Вінницькій області. Тамтешні консультанти, як виявилося потім, дали мені неповну інструкцію щодо закладання ділянки, через що була допущена низка помилок під час посадки. Серед іншого, неправильно були сформовані гряди, було замало компосту (як для моїх ґрунтів) — тільки 120 літрів на погонний метр. Кори було замало, гряда швидко просіла, але масштабу проблеми я спочатку не розумів. У 2017 році, на наступний рік після посадки, рослини почали масово гинути, а компанія –– продавець саджанців відхрестилася від моєї плантації. Усе це затримало розвиток мого господарства мінімум на декілька років: понад 7% рослин було втрачено назавжди, ще частина дала низький урожай». 

На сьогодні у Олега Кошового понад 3 га площ під лохиною. Частина рослин висаджена у відкритий ґрунт, частина росте в контейнерах. У 2020 році у середньому з куща отримали до кілограма ягід. Але це нові рослини, і на повне плодоношення вони вийдуть пізніше.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь