Фінські науковці розробили дієвий та економний спосіб контролювати температуру в теплицях

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 12
Ви зараз переглядаєте Фінські науковці розробили дієвий та економний спосіб контролювати температуру в теплицях

Фото: www.puhtaastikotimainen.fi Краплинна завіса в теплиці Puutarha Timo Juntti Oy

Краплинна завіса в теплиці фінського виробника огірків Puutarha Timo Juntti Oy охолоджує приміщення влітку, зменшує витрати на опалення та підтримує високу концентрацію CO2, тим самим збільшує врожайність огірків.

Про це повідомляє HortiDaily.

У 2015 році система перенесення тепла Novarbo Heat Reuse була встановлена на площі 2,5 тис. м2. Ядро системи — краплинна завіса, яка збирає вологість та теплову енергію з парникового повітря. Нагріта вода відводиться до ізольованого відкритого басейну на 1 тис. м3, звідки тепловим насосом потужністю 500 кВт вона передається в котел і далі в опалювальний контур теплиці. Системою краплинних завіс щорічно відновлюється близько 3,5 тис. МВт/год тепла.

Хороший досвід роботи з системою повторного використання тепла Novarbo стимулював подальші інвестиції.

У 2019 році було добудовано ще 2,5 тис. м2 теплиці з системою Novarbo та відкритим басейном, але з ще більш ефективним тепловим насосом потужністю 750 кВт. Таким чином, з новим розширенням та оновленням апаратного забезпечення можна відновити до 7 тис. МВт/год енергії на рік.

«При вирощуванні огірків, наприклад, освітлення генерує багато відходів тепла. Завдяки рекуперації тепла ми змогли покрити до 80% річної потреби в тепловій енергії», — розповів Теро Джунтті, генеральний директор Puutarha Timo Juntti Oy.

На додаток до переваг рекуперації тепла, ефективне управління кліматом закритої теплиці покращує також умови росту та врожайність. Рівень вуглекислого газу залишається високим, тоді як надлишок тепла та вологи можна видалити, не відкриваючи вентиляційні отвори.

Охолодження теплиці влітку також сприяє підвищенню врожайності огірка.

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь