Хімічні способи боротьби з алепським сорго дієвіші за агротехнічні заходи, – думка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7

Рослини сорго алепського (гумай – карантинний вид бур’янів) легко відростають і є дуже живучими, тому механічні чи агротехнічні заходи їх контролю мало ефективні. Більш дієвими є хімічні способи їх ліквідації.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer розповів Олександр Іващенко, старший науковий співробітник Інституту захисту рослин НААН.

На рослини такого виду бур’янів у фазу початку їх кущіння проявляють активність селективні гербіциди на основі таких діючих речовин, як: тепралоксим, 45 г/л; клетодим, 240 г/л; хізалофоп-П – етил, 50 г/л; римсульфурон, 250 г/л; флуазифоп-П-бутил, 150 г/л; пропазіфоп – 100 г/л.

Доцільно скористатись і можливостями гербіцидів суцільної дії на основі ізопропіламінної солі гліфосату, 360 г/л у кислотному еквіваленті.

Норми витрати гербіцидів на основі названих діючих речовин мають бути максимальними в межах офіційно дозволених.

«Аграрії Півдня України, особливо на зрошуваних землях, добре знають, яку небезпеку посівам сільськогосподарських культур і насаджень несе сусідство такого карантинного бур’яну, як сорго алепське. Якщо запримітили його у посівах – розраховувати на отримання вагомого врожаю культурних рослин не доводиться», – зазначив науковець.

Сорго алепське легко поширюється на нові площі як вегетативно – відрізками кореневищ, так і насінням. За виявлення такі локалітети його вегетації підлягають безумовній ліквідації.

Нагадаємо, торік у жовтні на Тернопільщині у вантажі тютюнової сировини виявили карантинний організм – сорго алепське. Як повідомлялося, американські науковці «вчать» бур’яни самознищуватись.

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь