Як фермеру створити успішну грантову заявку

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте Як фермеру створити успішну грантову заявку

Як фермеру створити успішну грантову заявку та на що звертають увагу донори при прийнятті рішення, кого відібрати у проєкт? Про це розповів експерт з місцевого економічного розвитку і відновлення Віталій Юрків під час вебінару на тему: «Успішна проєктна заявка з точки зору донора. Діючі програми та можливості для фермерів», який проводив Всеукраїнський конгрес фермерів у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією MERCY CORPS, за фінансової підтримки Фонду Говарда Г. Баффета.

Віталій Юрків зазначив декілька основних пунктів, на які потрібно звернути увагу під час підготовки до подання грантової заявки.

Як фермеру створити успішну грантову заявку1

1.  Зрозуміти і описати проблему.

  1. Відвідати інформаційну сесію і (або) поставити запитання на «гарячу лінію». Ця інформація може бути корисна для того, щоб більше зрозуміти фокусні точки, на що саме донор хоче надати підтримку, про очікування від донора.
  1. Переглянути історію донора/схожу підтримку в Україні.
  2. Знайти ресурси для підготовки заявки та додатків до заявки (самостійно, ОМС, Інституція Розвитку, Центри підтримки бізнесу тощо).
  3. Переконатися, що ваш проєкт відповідає вимогам і критеріям. Наприклад, перевірити, чи ваше місце реєстрації або місце проведення діяльності відповідає тій географії, яка прописана в оголошенні про конкурс.
  1. Місце реєстрації, місце проведення діяльності.
  2. Вразливі категорії.

8.   Звернути увагу на свої вразливі категорії. Дуже часто в оголошеннях про грант зазначають, що пріоритет надається певним категоріям. Тобто якщо ви є тією категорією, не забудьте мати документ, який підтверджує цю вразливість. Тому що, як правило, заявку треба буде підвантажити в той документ, який підтверджує вашу вразливу категорію.

  1. Дата подачі: не затягувати до дедлайну.
  2. Бути готовим до візиту представників донора або відеодзвінка. Відбір кандидатів у переможці відбувається дуже часто. Йдеться про візит на ваше підприємство, де планується розмістити виробництво, щоб донор (чи хто?) міг побачити обладнання, яке ви плануєте придбати. Також для верифікації можуть використовувати відеодзвінок і вас попросять показати приміщення, де ви плануєте встановити те чи інше обладнання, розповісти більше про себе, розповісти про умови праці тощо.

Окрім того, Віталій Юрків розповів детально, на що донор звертає увагу при прийнятті рішення, кого відібрати у проєкт.

Як фермеру створити успішну грантову заявку2

1.   Заявка має бути подана вчасно.

2.   Якість заповнення заявки і додатків.

3.   Географія. Важливо звернути увагу, з якої громади або з якої області пропонується підтримка. Ця інформація свідчить про те, що донор має інтерес або знає про потреби саме тих громад, про які зазначає в оголошенні.

 4.   Чи обґрунтованою є ваша потреба. Якщо у вас сусідня область чи сусідня громада, якщо заявник знаходиться поблизу, але не є частиною цієї громади і все ж таки вирішує податися, ніхто не забороняє попросити додатково у донора дозвіл податися. Заявнику в такому випадку потрібно написати лист і надати обґрунтувати, чому саме його заявка відповідає умовам конкурсу, хоча він не в цільовій громаді.

5.   Життєздатність та реалістичність бізнес-ідеї.

6.   Знання і досвід в темі грантового проєкту.

7.   Наявність соціальної або фінансової вразливості. Донор хоче розуміти, що ті кошти, які будуть виділені, будуть використані за призначенням. І у заявника є спроможність вчасно придбати те чи інше обладнання, відзвітувати відповідно до того, що очікує його донор. Тобто проєкт, заявка на грант – це не тільки про отримання коштів і придбання обладнання. Це також про звітування. Дуже часто до звітування прив’язані транші, які отримує бізнес.

8.   Спроможність учасника реалізувати запропоновану бізнес-ідею (Моніторинговий візит та/або інтерв’ю до прийняття рішення).

Переглянути повний відеозапис вебінару можна тут: 

0
Перегляди: 0

AgroNews

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь