На київській локації проєкту «Прибуткове поле» стартували перші обліки дружності сходів кукурудзи ЛГ 31305 (ФАО 290) компанії «Лімагрейн Україна».
Сівбу здійснювали з нормою висіву 62 тис. насінин/га трьома основними технологіями підготовки ґрунту до сівби з використанням агрегатів компаній BEDNAR:
- Роторний подрібнювач BEDNAR MULCHER MZ + нарізання смуг культиватором BEDNAR STRIP-MASTER
У цьому варіанті мульчування соломою суттєво вплинуло на мікроклімат у зоні рядка. Під час попередніх спостережень за температурним режимом у період посіву було зафіксовано, що під мульчею температура ґрунту в середньому на 1-2°C нижча, ніж на ділянках, де ґрунт частково відкритий. Це впливає на прийняття рішень щодо вибору оптимальних строків посіву. Звертайте увагу на оптимальну температуру ґрунту для посіву на різних технологіях обробітку.
- Коток-подрібнювач BEDNAR DURACUT TE 12400 + нарізання смуг культиватором STRIP-MASTER
Цей варіант показав найвищу дружність сходів. Завдяки перемішуванню соломи з ґрунтом прогрів відбувався рівномірніше, що сприяло активному старту.
«Тут ми побачили переважну більшість сходів уже в перший день. Ґрунт прогрівався краще, оскільки солома не лежала суцільним покриттям. У результаті — до 100% рослин зійшло в перший і частково другий день», — поділився спостереженнями Володимир Махота, експерт компанії Agrilab.
- Штригельна борона + прямий посів
Під час сівби умови були прохолодними, але сходи з’явилися переважно в перший і другий день. Наразі, залишки рослинних решток на поверхні поля активно мінералізуються.
Одним із ключових факторів динаміки сходів став рівень проекційного покриття поверхні ґрунту рослинними рештками. Чим щільніше покриття — тим повільніше прогрівалася посівна зона.
«Різниця навіть в один-два градуси — це різниця в один день щодо старту сходів. При більш прохолодному ґрунті ми бачимо знижену дружність — тобто частина рослин з’являється пізніше, і це вже потенційна конкуренція», — додав фахівець Agrilab.
Наразі за всіма трьома технологіями спостерігається висока якість сходів. Попри незначні відмінності в стартовій динаміці, основна маса рослин з’явилася в перші два дні після висіву. Це дозволяє прогнозувати добру вирівняність посівів і потенційно високу продуктивність надалі.
Головні агроновини України та світу
Олена Басанець, SuperAgronom.com