Ідентифікація походження експортованого росією зерна запрацює наприкінці літа

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 5
Ви зараз переглядаєте Ідентифікація походження експортованого росією зерна запрацює наприкінці літа

Система ідентифікації походження зерна дозволить виявляти факти крадіжок української зернової продукції з боку росії. Наразі завершується формування порівняльної бази даних зразків зерна з різних регіонів України, що дозволить порівнювати їх з пробами, взятими з суден, повідомляє Мінагрополітики.

Зазначається, що систему розробляє Україна спільно із Великобританією. Вона базується на високоточному лабораторному аналізі та порівнянні зразків зерна, що дозволить встановити походження з точністю до регіону.

Очікується, що система запрацює наприкінці літа — на початку осені 2024 року, тобто у період з серпня по вересень.

Ми у Telegram

В Мінагрополітики додають, що результати лабораторного аналізу, які підтверджують, що зерно на судні було викрадено з окупованих територій України, можуть бути використані як підстава для юридичних дій проти власників та перевізників цього зерна. Разом з тим, застосування конкретних заходів, таких як арешт судна або накладення штрафних санкцій, залежить від декількох факторів, включаючи країну реєстрації судна, його власника та законодавства.

Також, Україна, Литва та Велика Британія розробляють нову систему для визначення походження зерна, що постачається росією на світові ринки. У Великої Британії вже майже завершена розробка методології хімічного аналізу зерна, який Литва планує використовувати для запобігання перевезення викраденого українського зерна через свої порти.

Меланія Несмачна, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь