Імпорт картоплі в Україну за два роки збільшився у 250 разів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 11
Ви зараз переглядаєте Імпорт картоплі в Україну за два роки збільшився у 250 разів

Імпорт картоплі в Україну за два роки збільшився у 250 разів 10 февраля, 2021

Імпорт картоплі в Україну за останні два роки збільшився на 2500%, тобто у 250 разів. Крохмалю картопляного — на 700%.  Про це розповів Сергій Симоненко, директор компанії «Вимал», інформує AgroPortal.

«Наразі 50% українського ринку заповнено білоруським крохмалем. 100% пюре картопляного у вигляді пластівців — теж імпортоване. Сьогодні в Україні залишилася одна потужність виробництва цього товару — у Чернівецькій області, і вона вже два роки не працює. Щодо картоплі фрі, — там не набагато краща ситуація», — розповідає Симоненко.

Він додає, що чітко простежує економічну війну проти України в напрямку картоплярства. І це не лише імпорт.

«Навіть російські потужності виробництва розташовані на нашому кордоні. Величезний крохмальний завод в Клімово, суперсучасні заводи з виробництва картопляного пюре в Погарі, Воронежі, Тульській області, в Міллєрово — потужний завод з виробництва кукурудзяного крохмалю», — зауважує директор компанії «Вимал».

На його думку, треба приймати рішення: чи залишати українське картоплярство, чи ні. Галузь має піднятися зараз або вже ніколи. Якщо Україна зараз прийме концепцію до розвитку галузі, то ще потрібно буде напрацювати ряд механізмів, які дозволять її реалізувати.

«Ці механізми мають працювати приблизно 8 років. 5 років піде розвиток картоплярства і будівництво переробних потужностей. Ще приблизно 3 роки витратять на навчання керівників та колективів новозбудованих підприємств», — підкреслив Сергій Симоненко.

Нагадаємо, що реалізація держпрограми з промислового картоплярства дозволить поповнити держбюджет України на 3,8 млрд грн за рахунок надходжень податків і зборів.

За січень-травень 2020 року імпорт картоплі в Україну виріс в 11 разів. 

agro-yug

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь